Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finał wośp
08.03.2012 20:50

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 50 milionów

WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Ponad 50 mln 600 tys. zł to ostateczny wynik XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy _- poinformował Jurek Owsiak.

W tym roku, podczas jubileuszowego, XX Finału, WOŚP zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę. Zebrano 50 mln 600 tys. 801 zł 30 gr. To o ponad 10 mln zł więcej niż zadeklarowano tuż po Finale. Wtedy podawano 40 mln 269 tys. 194 zł. XX Finał odbył się 8 stycznia, ale sztaby miały czas na rozliczenie się do końca lutego.

Jak poinformował Owsiak, dzięki aukcjom internetowym udało się zebrać prawie 4,5 mln zł. Ponad 1,7 mln zł zebrano na aukcjach złotych serduszek, a ponad 2,7 mln zł dzięki sms-om.

Szef WOŚP podziękował wszystkim, którzy brali udział w tegorocznym Finale. Jak ocenił, XX Finał zakończył się wspaniałym rezultatem. - _ Jak co roku będziemy mogli zrealizować wszystkie nasze zamierzenia. Zarówno jeśli chodzi o pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, jak i sprzęt dla oddziałów neonatologicznych _ - powiedział.

W tym roku Fundacja WOŚP obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji w warszawskim teatrze Capitol odbyła się uroczysta gala z udziałem m.in. przyjaciół i współpracowników Fundacji. Pamiątkowe medale, jako podziękowanie za współpracę, otrzymali m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawiciele szpitali, do których trafia zakupiony sprzęt oraz lekarze, eksperci i firmy pomagające WOŚP.

Czytaj więcej i pieniądzach zebranych przez WOŚP
Owsiak policzył pieniądze. Ujawnił ile zebrał Przed rokiem zgromadzono ponad 47 milionów złotych.
Sytuacja chorych niepewna. Co na to ustawa? Fundacja WOŚP nie jest przedsiębiorcą produkującym lub prowadzącym obrót produktami refundowanymi. Dlatego może podarować pompy szpitalom.
WOŚP gra też zagranicą. Zobacz, jak Oficjalne finały Orkiestry na całym świecie. Sprawdź, co można tam licytować.
Tagi: finał wośp, owsiak, wośp, orkiestra, pieniądze, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz