Notowania

król norwegii
09.05.2012 10:47

Wizyta norweskiej pary królewskiej w Polsce. Tutaj będą korki

Czołem Wasza Królewska Mość! - było słychać na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się trzydniowa oficjalna wizyta norweskiej pary królewskiej w Polsce. Król Harald V i królowa Sonja - oprócz Warszawy - odwiedzą Kraków. W związku z wizytą pary królewskiej w tych miastach mogą nastąpić okresowe trudności z komunikacją.

Na gości oczekiwał na dziedzińcu Pałacu prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną. Podczas ceremonii obecni byli także m.in. szef MON Tomasz Siemoniak, minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz prezydenccy ministrowie i doradcy.

Podczas ceremonii oficjalnego powitania orkiestra odegrała hymny obu krajów, a Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego oddała honory wojskowe. Haralda V powitano okrzykiem: _ Czołem Wasza Królewska Mość! _.

Po zakończeniu ceremonii w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie pary królewskiej i prezydenckiej, a następnie odbędą się rozmowy plenarne. Po ich zakończeniu król Harald V i prezydent Bronisław Komorowski spotkają się z mediami.

Para królewska przyjechała do Polski na zaproszenie Bronisława Komorowskiego.

Anna Komorowska podczas spotkania z parą królewską ubrana była w śliwkową garsonkę, a na głowie miała czarny kapelusz ozdobiony kokardą koloru śliwkowego. Królowa Sonja miała na sobie granatową garsonkę i kapelusz tego samego koloru. Król Harald V i polski prezydent wystąpili w ciemnych garniturach.

Czytaj więcej w Money.pl
Król lata samolotami rejsowymi. To wstyd? Król i premier Norwegii odbywają swoje podróże na pokładach samolotów rejsowych lub czarterowych.
Niekonwencjonalny król z wizytą w Polsce Król Norwegii Harald V i królowa Sonja rozpoczynają trzydniową oficjalną wizytę w Polsce. Dwa dni spędzą w Warszawie, jeden w Krakowie.
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
Tagi: król norwegii, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz