Notowania

wojsko polskie
28.12.2012 07:47

Wojna o bezpieczne strzykawki dla wojska

Mimo negatywnej decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, polskie służby kupują autostrzykawki od firmy, której zakład został unieruchomiony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shorrocks/iStockphoto)

*Mimo negatywnej decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, polskie służby kupują autostrzykawki od firmy, której zakład został unieruchomiony. *

Puls Biznesu pisze, że Zakład Produkcji Sprzętu Medycznego Ravimed sprzedał w latach 2006-2012 polskiej armii i BOR ponad 200 tysięcy zestawów autostrzykawek przeznaczonych dla wyjeżdżających na misję żołnierzy lub funkcjonariuszy BOR.

Od marca 2010 roku po kontroli w zakładzie produkującym strzykawki i wykryciu _ niezgodności krytycznych _ mogących powodować bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzi GIF zdecydował o zamknięciu produkcji. Już po tym Ravimed wyprodukował i sprzedał do wojska i BOR kilkanaście tysięcy zestawów autostrzykawek. Zrobił to na podstawie decyzji wiceministra zdrowia. GIF twierdzi, że firma mimo tego nie miała prawa prowadzić żadnej produkcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Koziej zapowiada poważne zmiany w armii Szef BBN mówi o nowej strategii bezpieczeństwa.
A jednak wznowią śledztwo w sprawie Millera Zbigniew Ziobro uważa, że to konieczne. I dziwi się, że w sprawie tej nie postawiono zarzutów większej liczbie osób.
Pięć osób za kratami za korupcję w wojsku Zostali zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Tagi: wojsko polskie, wojsko, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz