Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezesa PZPN. Kto ma szanse?

0
Podziel się:

Do tej pory chętni są: obecny szef związku Grzegorz Lato, Zdzisław Kręcina i europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Ale niektórzy woleliby na tym stanowisku Zbigniewa Bońka.

Wybory prezesa PZPN. Kto ma szanse?
(Slawek/CC/Flickr)

Są już trzej kandydaci na nowego szefa PZPN - dotychczasowy szef związku Grzegorz Lato, Zdzisław Kręcina i europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Niektórzy politycy wskazują na czwartego kandydata, który powinien się zdecydować. Ich zdaniem powinien to być Zbigniew Boniek (na zdj.).

Niektórzy politycy wskazują na czwartego kandydata, który powinien się zdecydować. Ich zdaniem powinien to być Zbigniew Boniek. Jak wyjaśnia Jacek Protasiewicz, PZPN marnuje młode talenty piłkarskie i dlatego Polska osiąga słabe wyniki w futbolu. Polityk zaznacza, że Zbigniew Boniek mógłby uleczyć związek. _ - Będzie polskim Platinim. Niezależny materialnie, były zawodnik, mówiący językami. Nie mam wątpliwości - _podsumowuje polityk.

Podobnie uważa Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Jak ocenia, Boniek powinien się zdecydować na kandydowanie._ - W przeciwnym razie skończy się na tym, że Lato podsypie trochę kasy k;lubom, kupi sobie następną kadencję _- mówił.

Ale Zbigniewa Bońka do kandydowania trzeba najpierw namówić. Nie zrobi tego raczej Ryszard Czarnecki z PiS, bo sam się ubiega o fotel prezesa. O fotel, ale nie o pensję, bo tę, jak deklaruje, woli przeznaczyć na piłkarstwo młodzieży.

Kandydaturę Ryszarda Czarneckiego i jego chęć uzdrowienia polskiego futbolu krytycznie ocenia doradca prezydenta, Tomasz Nałęcz. -_ Jeśli ma taką pasję reformatorską, to wiele i w PiS można zmienić, wiele można zreformować. Szkoda Czarneckiego na PZPN _ - mówił.

Nie wiadomo, kto jeszcze zgłosi się do kandydowania. Wybory na prezesa związku odbędą się pod koniec października.

Czytaj więcej w Money.pl
Lato będzie kandydował na prezesa PZPN. A Listkiewicz? Były szef związku ujawnia, czy będzie konkurentem swojego następcy.
Lato spełnia standardy Tuska i Rostowskiego Na razie prezes PZPN nie ma powodów do odejścia - pisze Paweł Szygulski.
Oto pomysły polityków po decyzji Laty Polityk PiS chce...kandydować na szefa związku. Solidarna Polska domaga się nawet likwidacji PZPN.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)