Notowania

solidarna polska
26.05.2012 15:00

Zbigniew Ziobro w Dniu Matki spotyka się z młodzieżą

Po zakończeniu rozgrywek Euro 2012 tematem, który w Polsce powróci, będzie nieudolność rządu- mówi szef Solidarnej Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

1 września Solidarna Polska zorganizuje przed Kancelarią Premiera demonstrację, podczas której będzie żądać zmian w polityce prorodzinnej państwa - zapowiedział w sobotę w Krakowie prezes ugrupowania Zbigniew Ziobro.

Politycy Solidarnej Polski: Beata Kempa, Andrzej Dera, Zbigniew Ziobro i Jan Ziobro (najmłodszy poseł) spotkali się dziś z młodymi osobami, by - jak podkreślali - usłyszeć, jakie są ich problemy i pomysły na ich rozwiązanie.

_ - Dziś pozdrawiając wszystkie mamy w całej Polsce i na świecie przyjechaliśmy wsłuchać się w głos młodych ludzi. To nie są czasy, że dorośli wiedzą najlepiej, co dla młodych jest dobre. Warto wsłuchać się w ich oczekiwania _ - mówiła Kempa. _ - Chcemy porozmawiać o Polsce dla młodych Polaków, która chce stać przodem do młodych, a nie ich wypychać czy wykluczać _ - podkreśliła.

_ - Coraz więcej Polaków zostaje za granicą i coraz więcej Polaków, jak wskazują badania, myśli o wyjeździe w poszukiwaniu pracy. My chcemy, by Polska była tym miejscem, które przyciąga uwagę, daje szansę i perspektywę dla młodych _ - mówił dziennikarzom Zbigniew Ziobro.

Podkreślił, że SP ma gotowe propozycje zmian w polityce prorodzinnej. Solidarna Polska chce m.in. podniesienia kryterium dochodowego uprawiającego do otrzymania zasiłku rodzinnego oraz zwiększenia samej kwoty zasiłku. _ - Te zasiłki nie będą na miarę tego, na co stać bogate państwa, ale według naszych wyliczeń mogą wynosić do 300 zł, a nie 68 zł _ - mówił Ziobro.

Dodał, że państwo powinno dofinansowywać przedszkola i wydłużyć urlopy przysługujące na opiekę nad urodzonym dzieckiem, w przypadku drugiego i trzeciego dziecka dwu - i trzykrotnie. _ - Dawałoby to kobiecie poczucie bezpieczeństwa. Proponujemy też, by pracodawcy zatrudniający kobiety po powrocie z urlopu macierzyńskiego przez pół roku płaciliby o połowę mniejsze składki ZUS. To zachęcałoby do utrzymania miejsc pracy _ - uważa Ziobro.

_ - 1 września Solidarna Polska zorganizuje pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów demonstrację pod hasłem "Polska dla rodziny" _ - zapowiedział Ziobro. Dodał, że ma to być demonstracja żądająca wymiernego wsparcia dla młodych ludzi, tak by nie emigrowali, ale zakładali rodziny w kraju i by tu przychodziły na świat ich dzieci.

Według Ziobry po zakończeniu rozgrywek Euro 2012 tematem, który w Polsce powróci, będzie _ nieudolność rządu _, a szczególności brak autostrad i pieniędzy dla firm, które je budowały, drastyczne podwyżki dotykające Polaków i kłopoty w dostępie do leków.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak w Polsce wspiera się rodziny. Jest źle Zdaniem posła Cymańskiego mamy dzisiaj państwo niesprawiedliwe, a nawet antyrodzinne.
Jednak nie podniosą wieku emerytalnego? _ Koalicja pracowała szybko, "dociskając projekt kolanem". Pokazuje to arogancję władzy i jej niechlujstwo _.
Nie chcą żeby Kaczyński startował w wyborach O wezwaniu prezesa PiS, by nie dzielił prawicy i wycofał się z deklaracji startu w wyborach prezydenckich zapadła wczoraj.
Tagi: solidarna polska, zbigniew ziobro, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz