Notowania

psl
13.01.2013 12:38

Zmiany w PSL. Nowa koncepcja czy rozpaczliwy ratunek?

Nie milkną komentarze wokół przejścia do PSL-u Andrzeja Dąbrowskiego z Solidarnej Polski. Wielu polityków twierdzi, że na jednym transferze się nie skończy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Nie milkną komentarze wokół przejścia do PSL-u Andrzeja Dąbrowskiego z Solidarnej Polski. Wielu polityków twierdzi, że na jednym transferze się nie skończy. Co więcej, że Januszowi Piechocińskiemu uda się stworzyć centrową formacje chadecką.

Beata Kempa z Solidarnej Polski uważa, że wicepremier Janusz Piechociński usiłuje rozpaczliwie szukać ratunku dla partii. Jej zdaniem, to efekt wewnętrznych podziałów, a nie próby zbudowania czegoś nowego. - _ To jest próba utrzymania PSL-u przy władzy. Rozpaczliwa, żałosna. Pokazuje to walka i wyrzucenie pani Kieszkowskiej z rządu _- mówi posłanka.

Ale zdaniem Jacka Protasiewicza, stworzenie centrowej formacji chadeckiej może się powieść. Co więcej, on sam trzyma kciuki. - _ Dobrze, jeśli środowiska opozycyjne zbliżają się do współpracy z koalicją rządową, bo to jest rząd, który dobrze robi dla Polski _ - mówi europoseł.

W powodzenie utworzenia nowego ugrupowania wierzy też Andrzej Rozenek, z Ruchu Palikota, choć do samego pomysłu ma wątpliwości. - _ Jest to zdaje się czteroletnia tradycja Polskiego Stronnictwa Ludowego i jest bezcenna _ - mówi.

Dokładnie nawet 117-letnia, ale jak twierdzi Stanisław Żelichowski, nikt przecież PSL-u likwidować nie chce. - _ Polska się zmienia, Europa się zmienia i PSL się zmienia, bo trzeba się odnaleźć w tej rzeczywistości _ - tłumaczy.

Pytanie jednak, czy te zmiany rzeczywiście ludowcom wyjdą na dobre.

Czytaj więcej w Money.pl
Wicepremier chce ją odwołać. Nie podała ręki Według jednego z czołowych polityków partii, skoro szef _ nie mógł się z nią dogadać, to ją wymienia _.
Piechociński pozbywa się ludzi Pawlaka Nowy szef PSL zwrócił się o odwołanie Ewy Kierzkowskiej ze stanowiska sekretarza stanu w kancelarii premiera. Jak twierdzi - to nie jest zemsta.
Nowy pomysł szefa PSL, zapowiedział... Janusz Piechociński powiedział, że chce współpracować z bezpartyjnymi samorządowcami.
Tagi: psl, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz