Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w PZPN. "Prezes Lato niech się poda do dymisji"

0
Podziel się:

Minister sportu oczekuje, że prezes PZPN Grzegorz Lato sam poda się do dymisji po tym jak reprezentacja Polski odpadła w pierwszej fazie rozgrywek Euro 2012.

Zmiany w PZPN. "Prezes Lato niech się poda do dymisji"
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Minister sportu oczekuje, że prezes PZPN Grzegorz Lato poda się do dymisji po tym jak reprezentacja Polski odpadła w pierwszej fazie rozgrywek Euro 2012.

Joanna Mucha przypomniała prezesowi jego deklaracje z listopada, kiedy w wywiadzie dla _ Przeglądu Sportowego _ powiedział, że w przypadku braku sukcesu reprezentacji - odejdzie ze stanowiska. - _ Pan prezes sam zadeklarował, że poda się do dymisji i oczekuję, że słowa dotrzyma _ - powiedziała Joanna Mucha na konferencji prasowej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTER JOANNY MUCHY:

Minister Mucha przyznała jednocześnie, że ona jako minister sportu nie dysponuje żadnymi narzędziami, które wymusiłyby zmiany w PZPN. - _ Nie ma takiej procedury, żeby wprowadzić komisarza, komisarza wprowadza sąd, na podstawie argumentów, które trzeba mu przedstawić. Na tą chwilę, po kontrolach, które zostały w PZPN-ie przeprowadzone takich argumentów nie ma. Prosiłabym zatem moich kolegów polityków o to, by dokładniej zapoznali się z procedurą i dopiero wtedy formułowali propozycje, bo te, na ten moment, są po prostu nierealne _ - mówiła minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTER JOANNY MUCHY:

Minister sportu poinformowała, że rozmawiała już z władzami UEFA i FIFA w sprawie sytuacji w PZPN, ale nie chciała przedstawić żadnych konkretów. Prezes PZPN zapowiedział konferencję prasową na 13:00.

Czytaj więcej w Money.pl
PZPN do prokuratury. Palikot chce komisji Najprawdopodobniej jutro zapadnie formalna decyzja, do której prokuratury skierować zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z opublikowanymi nagraniami, mającymi rzekomo wskazywać na korupcję w PZPN.
Korupcja w PZPN. Decyzja w sprawie śledztwa Do 6 września przedłużono śledztwo ws. domniemanej korupcji w Polskim Związku Piłki Nożnej.
Chcieli odwołać Latę. Bali się kompromitacji Dziś zebrał się Zarząd PZPN-u. Chcieli zwołać nadzwyczajny zjazd w celu odwołania Grzegorza Laty, ale...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)