Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zima w polsce
19.01.2013 21:18

Znów zapełniły się noclegownie dla bezdomnych

Śnieżne i mroźne dni oraz bardzo zimne noce sprawiły, że znów zapełniły się noclegownie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dreef/istockphoto)

Śnieżne i mroźne dni oraz bardzo zimne noce sprawiły, że znów zapełniły się noclegownie. W wielu z nich wszystkie miejsca są zajęte już od kilku tygodni.Pracownicy noclegowni zapewniają, że nie pozostawią nikogo potrzebującego pomocy.

Niestety mimo zaangażowania licznych służb każdego roku mrozy zbierają śmiertelne żniwo. Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Mazowieckiego tylko tej zimy z powodu wychłodzenia organizmu na terenie województwa zmarły 24 osoby. Jest to jedna czwarta wszystkich ofiar mrozów w kraju. Bardzo wiele zależy od postawy osób, które zauważą osobę bezdomną. Szef Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności w siedleckim magistracie Andrzej Grzywacz apeluje by nie przechodzić obok nich obojętnie ale zaalarmować właściwe służby.

- _ W przypadku dostrzeżenia osoby, która leży na śniegu, na ławce, śpi, nie rusza się, należy powiadomić straż miejską lub skorzystać z numeru 112 _ - mówi Grzywacz.

Na Mazowszu Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło również specjalny numer 987 pod którym także można zgłaszać wszystkie przypadki znalezienia osób narażonych na zamarznięcie. Ci, którym udało się zamieszkać w noclegowni podkreślają , że to pomoc nie do przecenienia.

W 67 placówkach na terenie województwa mazowieckiego przygotowano łącznie blisko 3 300 miejsc noclegowych dla bezdomnych. Blisko połowa z nich znajduje się w Warszawie, 95 jest w Radomiu, 69 w Płocku, 45 w Siedlcach, 42 w Ostrołęce i 160 w okolicach Ciechanowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zimne kąpiele. Tak świętują Białorusini Cerkiew przestrzega, że taka kąpiel po pijanemu jest bluźnierstwem.
Szpitale pękają w szwach. To głównie efekt... Zima wróciła na dobre i na oddziały chirurgii urazowej trafia teraz coraz więcej pacjentów ze zwichnięciami czy złamaniami rąk czy nóg.
Chcą całkowitej likwidacji straży miejskiej Wnioskiem o przeprowadzenie w tej sprawie referendum zajmie się komisja, którą powołała tamtejsza rada miasta.
Tagi: zima w polsce, noclegownie, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz