Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zwrot "polski obóz zagłady" ponownie użyty

0
Podziel się:

Niemiecki dziennik Koelnische Rundschau użył w opublikowanym dzisiaj materiale kłamliwego zwrotu polski obóz zagłady na określenie niemieckiego obozu w Sobiborze.

Zwrot "polski obóz zagłady" ponownie użyty
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)

Niemiecki dziennik Koelnische Rundschau użył w opublikowanym dzisiaj materiale kłamliwego zwrotu _ polski obóz zagłady _ na określenie niemieckiego obozu w Sobiborze. Po interwencji konsulatu RP w Kolonii redakcja poprawiła błąd w wydaniu internetowym.

Pisząc o sprowokowanym przez władze III Rzeszy antyżydowskim pogromie w listopadzie 1938 roku, którego ofiarą padli także Żydzi zamieszkujący Nadrenię Północną-Westfalię, oraz o ich późniejszych tragicznych losach, autor - wymieniając niemiecki nazistowski obóz zagłady w Sobiborze w okupowanej Polsce - użył zwrotu _ polski obóz zagłady _.

Konsul Jan Sobczak powiedział, że konsulat RP w Kolonii interweniował w redakcji gazety. Po proteście w internetowym wydaniu dziennika zakwestionowany zwrot zmieniono na _ niemiecki obóz zagłady w Polsce _. Polscy dyplomaci oczekują, że w najbliższym wydaniu papierowym gazety ukaże się sprostowanie.

_ Koelnische Rundschau _ został przejęty jakiś czas temu przez _ Koelner Stadt-Anzeiger _, zachował jednak dawny tytuł. Obydwie wpływowe regionalne gazety osiągają dzienny nakład 300 tys. egzemplarzy.

Zwrot _ polski obóz koncentracyjny _ pojawia się nagminnie w niemieckich gazetach. Polska dyplomacja za każdym razem protestuje przeciwko kłamliwemu sformułowaniu. Autorzy tłumaczą zazwyczaj, że mieli na myśli geograficzne położenie miejsc zagłady.

Czytaj więcej w Money.pl
Znowu "polskie obozy koncentracyjne" Określenia lager polacco użyto w korespondencji z Polski, gdzie przebywa burmistrz Rzymu Ignazio Marino, który pojechał tam z włoską młodzieżą oraz przedstawicielami wspólnoty żydowskiej z Wiecznego Miasta.
Żołnierze uwolnili 67 tysięcy więźniów Według dokumentów obozowych, przez Dachau przeszło ponad 206 tysięcy więźniów, z których zmarło ponad 31 tysięcy osób.
Prokuratorzy IPN poszukują śladów zbrodnii Obóz, którego poszukują był jednym z pierwszych miejsc masowych mordów w 1939 roku.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)