Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tomasz Biernacki, właściciel Dino Polska, nominowany w kategorii "Człowiek Roku"

Tomasz Biernacki to jeden z najbardziej tajemniczych polskich biznesmenów. Wiemy o nim niewiele. Mieszka w Krotoszynie, swoje imperium zaczął budować w 1999 r., kiedy otworzył swój pierwszy sklep Supermarket Dino. Został nominowany do Nagrody Money.pl w kategorii "Człowiek Roku".

Podziel się
(Wikimedia Commons CC BY)
Sklep sieci Dino

Biernacki ma 45 lat i urodził się w Krotoszynie. Pierwszy sklep otworzył mając 25 lat. Rok temu dołączył do elitarnego grona 2 tys. najbogatszych ludzi świata. Kryterium wejścia było zgromadzenie fortuny o wartości ponad 1 mld dol.

W Dino Polska w 2018 r. nie pobrał ze spółki ani grosza wynagrodzenia. W drugim w historii raporcie rocznym polskiej sieci handlowej pod jego nazwiskiem widnieje "okrągłe zero", choć dwa lata temu było to 60 tys. zł. Biernacki jednak nie zbiedniał. Według danych "Forbesa" powiększył majątek o 22 proc. do 5,09 mld zł.

Założyciel sieci sklepów Dino to jeden z najszybciej bogacących się przedsiębiorców ostatnich lat. Ponad dekadę temu była to lokalna sieć z 81 placówkami, zlokalizowanymi między Poznaniem i Wrocławiem. Dziś ma ponad 1000 placówek o czym pisaliśmy w money.pl.

Sklep sieci Dino
150 mln zł na inwestycje w sieć. Sieć Dino uzyskała dwa kredyty

Tomasz Biernacki ma brata Wojciecha, z którym w poprzednich latach prowadził biznes mięsny - Zakłady Mięsne Biernacki. Około 15 lat temu w skład ZM Biernacki wchodziła sieć handlowa Dino, market Delikatesy, Zakłady Mięsne AgroRydzyna w Rydzynie niedaleko Leszna oraz gospodarstwo rolne, ubojnia i chłodnia w Golinie koło Jarocina.

To w zasadzie wszystkie informacje. Obecnie nie udziela on wywiadów, w przestrzeni publicznej nie znajdziemy nawet jego zdjęcia.

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie!

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące