Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Tomasz Grodzki. Kim jest kandydat opozycji na marszałka Senatu?

1
Podziel się:

W trakcie porannej konferencji liderów opozycji w Sejmie, Grzegorz Schetyna ogłosił oficjalną kandydaturę Tomasza Grodzkiego na stanowisko marszałka Senatu. Liderzy KO, PSL i Lewicy przedstawili też swoich kandydatów na wicemarszałków.

Tomasz Grodzki. Kim jest kandydat opozycji na marszałka Senatu?
Tomasz Grodzki. Kim jest kandydat opozycji na marszałka Senatu? (WP.PL)
bEJzElVh

Tomasz Grodzki. Kim jest kandydat opozycji na marszałka Senatu? Nominacje opozycji

Tomasz Grodzki jest chirurgiem i profesorem nauk medycznych. W Senacie będzie zasiadał drugą kadencję. Mandat uzyskał w okręgu 97 (Szczecin i powiat policki), zdobywając blisko dwie trzecie wszystkich głosów. W tzw. gabinecie cieni PO polityk był przymierzany do resortu zdrowia.

Jednocześnie podczas konferencji ogłoszono kandydatów na wicemarszałków Senatu. Ze strony Koalicji Obywatelskiej jest to Bogdan Borusewicz, a ze strony Lewicy - Gabriela Morawska-Stanecka.

bEJzElVj
Zobacz także: Oglądaj: Senat. Wojna o Senat. Stanisław Karczewski oskarża opozycję. Borys Budka ripostuje

- Polskie Stronnictwo Ludowe, Lewica, Koalicja Obywatelska ustaliły zasady powołania prezydium Senatu. Te rozmowy przypominały mi najlepsze czasy Koalicji Europejskiej, mieliśmy różne spojrzenia - powiedział podczas konferencji Grzegorz Schetyna.

Tomasz Grodzki. Kim jest kandydat opozycji na marszałka Senatu? Kontrowersje po wyborach

W połowie października Tomasz Grodzki ujawnił na antenie Radia Plus, że był "kuszony" przez przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy w sprawie możliwości poparcia PiS w Senacie. W zamian oferowano mu stanowisko ministra zdrowia. Grodzki nie przyjął tej propozycji.

bEJzElVp

Przypomnijmy przy okazji, że w niedawnych wyborach PiS uzyskał 48 mandatów w Senacie. Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL - trzy, a SLD - dwa. W Senacie zasiądą również senatorzy niezależni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJzElVK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
derwan
2 lata temu
Tyle było narzekania na zarządzanie Senatem przez poprzedników, brak rzeczywistej debaty etc. Sprawdzimy teraz Wasze intencje Kochana Opozycj.