Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
To się liczy. Jak Ursus robi biznes w Afryce?

To się liczy. Jak Ursus robi biznes w Afryce?

 

 

- Afryka to region świata, który się najszybciej rozwija w tej chwili i w którym rozpoczęła się mechanizacja rolnictwa. Dla Ursusa jest to bardzo duża szansa na skokowy rozwój i powrót do światowej czołówki jeśli chodzi o producentów maszyn rolniczych – mówi money.pl prezes firmy Ursus Karol Zarajczyk.

W programie "To się liczy" rozmawiamy o tym, jak zrobić biznes w Afryce.

- W ciągu dwóch lat non stop tam lataliśmy, szukaliśmy nowych szans i nowych rynków, objechaliśmy całą Afrykę wzdłuż i wszerz. Te kraje, w których zdecydowaliśmy się rozpocząć ekspansję, nie są wybrane przez przypadek. Etiopia to centrum polityczne Afryki. Czyli jeśli tam odnieśliśmy sukces to jest on widoczny w całej Afryce, stąd też kontynuacja w Tanzanii. To są duże kontrakty oparte o finansowanie na bazie kredytów pomocowych, naszymi partnerami są rządy i spółki skarbu państwa wyznaczone przez nich.

Pytamy również o to, w jaki sposób polska firma może wygrać z międzynarodową konkurencją.

- Konkurencja hinduska i chińska bardzo ułatwiły nam pracę, bo sprzedawały złej jakości sprzęt. Jest nawet firma hinduska w Polsce podszywająca się pod polską firmę i próbująca ekspansji afrykańskiej na sprawdzonej jakości polskich maszynach rolniczych.

Chodzi przede wszystkim o jakość, transfer technologii i historię Polski. My nie jesteśmy w Afryce utożsamiani z dawnymi latami kolonizacji Afryki jak wiele innych krajów w Europie, stąd bardzo duże otwarcie na nas chociażby Unii Afrykańskiej.

biznes, afryka, ursus
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jojo965
217.99.151.* 2016-01-23 15:56
A jak tam w Afryce chłodnica w Ursusach działa, skoro na polskich polach wystarczy 35 stopni już wysiada.
krul
31.61.137.* 2016-01-23 15:52
Ojciec Zarajczyka to pracownik wywiadu zagranicznego PRL. Przejął panstwowy Polmot i Warfame. Rodzina z wiedza nt. robienia interesów na rynkach niedostępnych dla innych przy użyciu państwowych poręczeń. Piękne story. Polecam przyjrzeć się ostatnim inwestycjom Ursusa. Artykuł na zamówienie, a pani redaktor malo przenikliwa.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KwidzyniakA
5.172.247.* 2016-01-23 15:31
Czy chociaż jedna rata spłaty poręczonych przez państwo polskie kredytów od odbiorców afrykańskich już wpłynęła ???
Czy spacają na bieżąco swoje zobowiązania ? :)
Zobacz więcej komentarzy (18)