Notowania

Tragedia w Karwinie. "Nie możemy płacić życiem za pracę"

"Nie możemy pozwolić na to, żeby pracownicy musieli płacić swoim zdrowiem i życiem za pracę" - napisało w oświadczeniu po tragedii w czeskiej kopalni Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W wyniku wybuchu metanu w czeskiej kopalni zginęło 12 Polaków (Fot: PAP/Andrzej Grygiel)

Jak informuje OPZZ w przesłanym do redakcji oświadczeniu, przewodniczący Jan Guz od samego rana jest w stałym kontakcie ze swoim czeskim odpowiednikiem Josefem Stredulą. Za jego pośrednictwem złożył kondolencje rodzinom ofiar i zapewnia, że będzie dążyć do wyjaśnienia okoliczności tragedii.

OPZZ podkreśla, że "konieczne jest wzmocnienie działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i poprawy warunków pracy, tak aby nigdy więcej nie doszło do podobnych dramatów".

"Bezpieczeństwo ciężko pracujących górników jest naszym priorytetem. Nie możemy pozwolić na to, żeby pracownicy musieli płacić swoim zdrowiem i życiem za pracę" - czytamy w oświadczeniu.

Do wybuchu metanu w kopalni w Karwinie doszło w czwartek po południu. 13 górników zginęło. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, 12 z nich to Polacy, a jeden był obywatelem Czech. Jeden z polskich górników od 22 lat mieszkał i pracował w Czechach, pozostali Polacy zatrudnieni byli w kopalni przez firmę ALTEX.

10 górników, którzy byli w momencie wybuchu pod ziemią, odniosło obrażenia. 3 rannych nadal jest w szpitalach: jeden w placówce w Karwinie, dwóch w szpitalu uniwersyteckim w Ostrawie. Stan jednego z rannych jest krytyczny, ma wielonarządowe obrażenia wewnętrzne i poparzoną większość ciała.

Z informacji MSZ wynika, że dwóch pozostających w szpitalach rannych to Polacy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tragedia w karvinie, górnictwo, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2018

PremierTo nie pracujcie!!!! Kopalnie dawno powinny zostać pozamykane.

21-12-2018

Różowa Pantera"Nie możemy płacić życiem za pracę". To odejdźcie z pracy, i znajdźcie sobie nową pracę. Czy ktoś was zmusza?

21-12-2018

KaszubW No to wogole nie pracujcie a pieniądze i premie które się wam należą bierzcie Ja wam nie wróg byle nie z naszych podatków

Rozwiń komentarze (167)