Notowania

Steinhoff: jedna z większych tragedii w górnictwie polskim i czeskim

"Tragedia w karwińskiej kopalni będzie jedną z większych tragedii w górnictwie czeskim i polskim" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM były minister gospodarki i specjalista ds. górnictwa, Janusz Steinhoff. "W roku 2005 doświadczyliśmy podobnej tragedii. Na kopalni "Halemba" zginęło wtedy 23 górników" - dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Janusz Steinhoff, były minister gospodarki.

Górnictwo ma to do siebie, że jest to kontakt z siłami natury. Nie wszystko można powiedzieć. Wypadków jest coraz mniej, dlatego że następuje ewolucja techniki stosowanej w górnictwie- ocenił Steinhoff. Teoretycznie jest bezpieczniej. Trzeba pamiętać o tym, że wydobycie węgla odbywa się - i w Polsce, i w Czechach - w coraz trudniejszych warunkach górniczo-geologicznych. Schodzimy coraz niżej. Mamy do czynienia praktycznie w Polsce na wszystkich kopalniach z zagrożeniami tąpaniami albo zagrożeniami metanowymi – tłumaczył na antenie RMF FM Steinhoff.

Przypomnijmy. W środę wieczorem w kopalni w czeskiej Karwinie doszło do wybuchu metanu.Według nieoficjalnych informacji, w miejscu, w którym doszło do wybuchu pracowało wówczas 23 górników, w tym 22 Polaków. Zginęło 13 górników, w tym 11 Polaków.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2018

Capricorn23-22=1. 13-11=2. Ilu, w końcu, pracowało tam Polaków? Ogarnij się "redaktorze"....

21-12-2018

sednoniech spoczywaja w pokoju . pojechali za chlebem , , straszna tragedia

21-12-2018

mortimerto jest tragedia ale wypadki sie zdarzaja ilu gornikow ginie w roku? a ilu kierowcow zawodowych czy ktos pomaga ich rodzina? nie jak zgine za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)