Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyrk
05.12.2019 10:05

Tragedia w Szczyrku. "Odwiert był robiony, natrafili na rurę z gazem"

W wyniku wybuchu gazu w Szczyrku zginęło już osiem osób. W Ochotniczej Straży Pożarnej money.pl ustalił, że firma, która pracowała na miejscu, podłączała prąd do wielkiego budynku, który powstaje w pobliżu. - Odwiert był robiony, natrafili na rurę z gazem - słyszymy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Szczyrk. Na miejscu ciągle trwa akcja ratunkowa (Fot: Forum)

Na miejscu w Szczyrku trwa akcja ratunkowa. Znaleziono już ciała ośmiu osób.

Przyczyną tragedii był prawdopodobnie wybuch gazu. Ale co go spowodowało?

- Trwały prace, które miały na celu podłączenie prądu do wielkiego budynku deweloperskiego, który powstaje w pobliżu. Wielka inwestycja - słyszymy w Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczyrku.

- Prąd był ciągnięty - i prawdopodobnie trafiono na rurę z gazem. Ta została uszkodzona, co spowodowało tragedię - taką wersję wydarzeń kreśli OSP w Szczyrku.

Nie wiemy jednak ciągle, co to za budynek - i kto jest jego deweloperem.

Obejrzyj: Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Grudziądzu

Jak podała Polska Spółka Gazownictwa, prace na miejscu wykonywała firma Aqua System. W tej chwili trwa "pilna narada" w siedzibie w Bielsko-Białej - wynika z informacji money.pl.

Na miejscu pracuje ok. 100 strażaków z PSP i OSP oraz 50 policjantów, którzy ręcznie odgruzowują pogorzelisko.

- W Szczyrku buduje się teraz dużo. Być może za dużo, bo budynki powstają dosłownie jeden obok drugiego. Nie sądzę, żeby to było bezpieczne. Niektóre uliczki są teraz tak wąskie, że nawet karetka się tam nie zmieści - słyszymy od osoby na miejscu.

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. Obiekt, który został doszczętnie zniszczony, jest teraz przeszukiwany przez strażaków cegła po cegle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

xyz23Do tej pory nie wiadomo co to za budynek do którego podałaczano prąd i nie wiadomo jak nazwa dewelopera? A tablica informacyjna tzw.żółta dokladnie … Czytaj całość

05-12-2019

OlekMam pytanie. CZY TA RURA GAZOWA BYŁA NA PLANACH A JAK BYŁA TO CZY DOKŁADNIE JĄ NA NICH UMIEJSCOWIONO? A pytam bo mieszkam na wsi tuż przy granicy … Czytaj całość

05-12-2019

tyleza PRL jak budowano osiedla to były zachowane spore przestrzenie miedzy blokami, były skwerki, boiska do tenisa czy siatki, duże place zabaw … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (146)