Notowania

Trwa strajk. Podróżujący do Portugalii mogą mieć kłopoty

Na lotniskach międzynarodowych w Portugalii rozpoczął się w piątek rano strajk personelu naziemnego. Strajkujący żądają zachowania uprawnień dotyczących płac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr)
Protest, do którego zamierzają przyłączyć się też pracownicy lotnisk krajowych, potrwa do niedzieli. Strajkujący żądają zachowania uprawnień dotyczących płac. (Fot: kosare)

Wskutek strajku w piątek przed południem opóźnionych zostało kilkadziesiąt połączeń lotniczych. Najwięcej opóźnień rejsów miało miejsce w portach lotniczych w Lizbonie, Porto oraz w Faro.

Protest, do którego zamierzają przyłączyć się też pracownicy lotnisk krajowych, potrwa do niedzieli. Związkowcy ostrzegają, że może dojść do paraliżu, gdyż ekipy, które przystąpią do strajku nie zostaną zastąpione innymi pracownikami.

Głównym żądaniem strajkujących jest przywrócenie awansów wewnętrznych w strukturach personelu naziemnego oraz związanych z tym podwyżek, a także odstąpienie przez spółkę Portway, zarządzającej portugalskimi lotniskami, od eliminowania dodatków socjalnych dla pracowników.

W przypadku niespełnienia żądań związek zawodowy zapowiedział, że przeprowadzi kolejne protesty w styczniu oraz w marcu.

Władze spółki Portway oceniły, że strajk nie ma podstaw prawnych.

Obejrzyj: Dwie Polki podbijają portugalski rynek. Ich produkt jest wyjątkowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2019

EmigrantDurne lewaki , plujecie na Polske a nie wiecie jaki syf panuje w mafijnej Unii. Wystarczy popatrzec na to co dzieje sie we Francji chorego Macrona.

27-12-2019

HmmEeeetam, to w Polsce nie ma demokracji

29-12-2019

Anty piszPo nowem roku wszyscy na ulice strajkowac wez sprawe w swoje rece

Rozwiń komentarze (3)