Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Trzaskowski: "Trzeba zmienić sposób naliczania janosikowego. W tym i kolejnym roku prawdopodobnie nie będziemy mieli z czego zapłacić"

70
Podziel się:

Samorządy również zgłosiły propozycje przepisów, które miałyby się znaleźć w tarczy antykryzysowej. Dotyczą m.in. możliwości większego niż dotychczas zadłużania się oraz zmiany zasad naliczania Janosikowego. A nawet całkowitego zrezygnowania z tej opłaty na jakiś czas.

Samorządy oczekują od rządu pomocy. W przeciwnym razie niektóre mogą wkrótce utracić płynność finansową - ostrzegł prezydent Warszawy
Samorządy oczekują od rządu pomocy. W przeciwnym razie niektóre mogą wkrótce utracić płynność finansową - ostrzegł prezydent Warszawy (East News, Piotr Molecki/East News)
bEEmnEPV

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapytany został na antenie TOK FM, czy miasto stołeczne przeznaczy dodatkowe środki, by pomóc przedsiębiorcom przejść przez kryzys. Prezydent przyznał, że będzie to trudne, bo budżet został wydrenowany przez realizację różnych nowych regulacji.

- Już przed epidemią stan naszego budżetu był zły, bo PiS realizował swoje plany za pomocą samorządów. W związku z obniżką PIT będziemy mieć niższe wpływy z podatków, ponadto PiS rozregulował kompletnie rynek odpadów. Gospodarka odpadowa kosztowała 300 mln zł, szybko poszybowała do miliarda i później jeszcze 700 mln – i to wszystko w ciągu trzech lat – powiedział Trzaskowski.

bEEmnEPX

Dodał, że pomimo trudnej sytuacji, miasto wyciąga rękę do przedsiębiorców. Ratusz jest gotów zrezygnować z czynszów za wynajem lokali oraz różnych obciążeń, część będzie rozkładana na raty. Dodał, że jest w bezpośrednim kontakcie ze Związkiem Miast Polskich i Unią Miast Metropolitarnych, w których nastroje są minorowe.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Marek Kacprzak o obradach Sejmu: rewia mody

- Bez pomocy rządu niektóre samorządy mogą na koniec roku utracić płynność finansową – powiedział.

bEEmnEQd

Na czym taka pomoc miałaby polegać? Samorządy liczą na to, że rząd poluzuje zasady dotyczące budżetów samorządów, dzięki czemu będą one mogły bardziej się zadłużać bez ryzyka, że w ramach dyscyplinowania premier wyznaczy komisarza.

Samorządowcy przekonują posłów, by takie rozluźnienia wprowadzić do tarczy antykryzysowej.

Włodarze dużych, bogatych miast postulują też zmianę zasad naliczania Janosikowego.

- Jest ono wyliczane z użyciem wskaźników sprzed dwóch lat, kiedy wyniki finansowe mieliśmy dobre. Płacić natomiast musimy w roku, w którym sytuacja jest bardzo zła. Przez rok czy dwa po prostu nie będzie nas na to stać. Zobaczymy, czy rząd wyciągnie do nas rękę – powiedział Trzaskowski.

bEEmnEQe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEmnEQy
KOMENTARZE
(70)
Leming
rok temu
Ten Trzaskuś ma na pewno nowe pomysły na świat i Warszawkę zmieniające, innowacyjne inwestycje: nowe ławki-leżaki na Powiślu (to se Niuni chłopak zarobi na projekcie!), wystawę inowacyjnych (Łobrazobórczych, ma się ro.!) tkanin teściowej Niunieczka: niech se zarobi skoro kasa przyjedzie, i t. p. Na pewno coś z Lg.pdt tyż się przydo.
andrus
rok temu
Za dużo kosztowała naprawa Czajki?
patriotka
rok temu
ogólnie polityka jest okrutna,to sa osoby,które nie maja pojęcia o pracy,siedzą na stołkach przechodząc z partii do partii,nigdy nie prowadzili własnego beznesu(mieli ludzi od tego) nie nie pracowali w urzędach i udają,że pracują. Szkoda ,że po wyborach zajmuja stanowiska i wtedy zaczynają się uczyć- za pózno,to są lata praktyki,doświadczenia-tam powinni być ludzie już z doświadczeniem zawodowym. Myślę,że niedługo to sie zmieni,kazdy będzie na swoim miejscu i nie będzie udawał iż pracuje i bierze tylko kasę bez odpowiedzialności!
bEEmnEQz
KONFEDERAT
rok temu
MOTŁOCH WYBRAŁ TŁUKA i NIEUKA POPULARNEGO DYZMĘ TO MAJĄ CO CHCIELI. PODOBNE PRZYCIĄGA PODOBNE.
jura
rok temu
problemem jestes ty bo jestes nieudacznikiem
...
Następna strona