Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Trzynasta emerytura. Prezes PiS odda pieniądze na cel dobroczynny

81
Podziel się:

"Gazeta Wyborcza" spytała posłów, czy oddadzą swoje "trzynaste emerytury". Niewielu parlamentarzystów odpowiedziało, ale okazało się, że świadczenie na szczytny cel chce przeznaczyć prezes PiS. Polityk myśli o wykupieniu transportu do rzeźni.

Pieniądze z "trzynastki" szefa PiS mają pójść na ochronę zwierząt
Pieniądze z "trzynastki" szefa PiS mają pójść na ochronę zwierząt (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bEKKzdWt

- Od samego momentu poinformowania o programie emerytalnych trzynastek poseł Jarosław Kaczyński ma zamiar przekazać tę kwotę na cel dobroczynny - ujawnił "Gazecie Wyborczej" Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

Na co ma zatem pójść "trzynastka" szefa PiS? - Będzie to prawdopodobnie jakaś wiarygodna organizacja zajmująca się prawami i ochroną zwierząt lub np. zbiórka na wykup zwierzęcia przeznaczonego do rzeźni - dodał Fogiel.

bEKKzdWv

Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja. Obejrzyj wideo:

"Wyborcza" zapytała 41 posłów, którzy pobierają emerytury, czy zamierzają oddać swoje "trzynastki" na cele charytatywne. Odpowiedziało jednak tylko dwóch parlamentarzystów. Poza Kaczyńskim swoje plany ujawniła także Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

- Ewentualną 13. emeryturę (może zmądrzeją i wycofają się z pomysłu dawania każdemu) przekażę na organizację kolejnej debaty o kulturze. To też działalność charytatywna, którą prowadzę wraz z grupą zapaleńców, a mimo charytatywnych występów panelistów wypada przyjezdnym zwrócić koszty przejazdu - napisała posłanka.

bEKKzdWB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKKzdWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(81)
sauron
2 lata temu
niech odda na dwie wieże....
zuzanna
3 lata temu
Jak by mial 1050 emeryury to ciekawe czy by tak oddal.,a on ma dwa albo wiecej srodkow dochodu wiec co 888 zl mozna tak sobie oddac i do tego podatek sobie zaplacic
emir
3 lata temu
Wielkie hallo, czy jakby miał 2000 zł emerytury, też by oddał??????????????????
bEKKzdWX
co wolno woje...
3 lata temu
Jak to jest " ktoś -zleceniodawca " - nie chcą płacić , za faktury, prokuratura bawi się w ciociu babkę, gra na czas ( a czas to pieniądz ) ). Ale jednocześnie Urząd Skarbowy domaga się zapłacenia podatku - bo faktura była wystawiona i bez względu na to czy wykonawca dostał forsę czy nie , ma z chwila jej wystawienia płacić haracz podatkowy państwu . Jak to jest ? Jedno państwo, jeden system prawny , równi i równiejsi wzg prawa. Państwo Urząd Skarbowy daje wiarę fakturom bo domaga się zapłaty podatku , i to samo państwo - nic nie robi z tymi, którzy za wykonana pracę nie płacą . Państwo w takich przypadkach powinno stanąć po stronie wykonawcy, a podatek powinno dostać z chwila zapłaty za usługę ( cześć wykonawcy i cześć podatkowa US). Jeżeli to jest źródło uszczelnienia podatku - to gratuluję ! przyczyniamy się do bankructwa firm , oraz mnożeniu się " wyłudzaczy usług" ( nowa forma niewolnictwa). Jeżeli przeciętny obywatel chce coś reklamować np. za wysoki rachunek za prąd, telefon - najpierw musi zapłacić , a potem może reklamować ? - to jest ta równość ?
daj daj /
3 lata temu
Byle nie do Torunia.
...
Następna strona