Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

"Trzynastka" również dla rencistów? Jest zapowiedź Beaty Szydło ws. nowego świadczenia proponowanego przez PiS

3
Podziel się:

Wicepremier Beata Szydło w radiowej Jedynce zapowiedziała, że świadczenie w wysokości 1100 złotych (tzw. trzynastka) oprócz emerytów otrzymają także renciści. To jedna z pięciu propozycji programowych PiS, która miałaby zostać wypłacona w maju.

"Trzynastka" również dla rencistów? Jest zapowiedź wicepremier Beaty Szydło (na zdj.)
"Trzynastka" również dla rencistów? Jest zapowiedź wicepremier Beaty Szydło (na zdj.) (East News)

"Trzynastka" zapowiedziana przez prezesa PiS nowym świadczeniem dla emerytów

"Trzynastka", czyli 13. emerytura to jeden z pięciu elementów tak zwanej "piątki Kaczyńskiego" — pięciu propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z zapowiedzią, świadczenie przysługiwałoby każdej osobie pobierającej emeryturę, bez względu na jej wysokość.

"Trzynastka" wyniesie tyle, co minimalna emerytura w 2019 r., czyli 1100 zł brutto. Program miałby wejść w życie jeszcze w tym roku, a pierwsze wypłaty ruszą już w maju.

- Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym - mówił Jarosław Kaczyński w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

"Trzynastka" również dla rencistów? Jest zapowiedź Beaty Szydło

Wicepremier Beata Szydło w środę w Radiowej Jedynce zapowiedziała, że świadczenie w wysokości 1100 złotych (tzw. trzynastka) oprócz emerytów otrzymają także renciści. Zapewniła, że ten program to wsparcie dla seniorów.

Szydło przyznała również, że wiele innych grup społecznych także potrzebuje wsparcia. Zapewniła, że rząd będzie konsekwentnie zaspokajał te potrzeby, ale stopniowo.

Wicepremier odniosła się też do zarzutów, że w budżecie miało nie być pieniędzy na wypłatę 500 zł na każde dziecko, a teraz PiS jednak to wprowadza. Przypomniała, że w ustawie o 500 plus jest wyraźny zapis, że co roku program jest analizowany i były już do niego wprowadzane zmiany. Podkreśliła, że zapowiadano jego rozszerzenie, jeśli pozwoli na to sytuacja ekonomiczna. Jak wyjaśniła, dzięki dobrym rządom PiS, uszczelnieniu systemu podatkowego i zatrzymaniu w budżecie miliardów złotych, które wypływały do mafii paliwowych, można to zrobić – podaje Polskie Radio.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Zibi
5 lata temu
Poco dawco trzynastka niech tak 13-13=0
Lukikmita87
5 lata temu
Z kad na to pieniądze brać??!! Z kad brać na to pieniądze? ??! Z drukarki, jak wszystkie pieniądze, nie wiesz tym ze od lat 50 tych pieniądze są drukowane z powietrza bez pokrycia w złocie? Przecież nawet NBP o tym wyraźnie mówi np. W comiesięcznych danych ...
Rozźalona
5 lata temu
A co emeryturami dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, to było tylko zniesiono DLACZEGO. PiS mówi o dzieciach nienarodzonych a zapomniał o tych rodzinach co są niepełnosprawni od urodzenia, daje tym co mają dobre warunki finansowe a zapomniał o opiece tych co wymagają całodobowej opieki.