Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

TVN24 nadal bez nowej koncesji. Obecna wygasa we wrześniu. KRRiT zwleka z decyzją

37
Podziel się

TVN24 zniknie z Polski? Stacja wciąż nie otrzymała decyzji o przedłużeniu koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, choć wszystkie dokumenty dostarczyła już kilka miesięcy temu. Obecne pozwolenie wygasa we wrześniu.

TVN24 nadal bez nowej koncesji. Obecna wygasa we wrześniu. KRRiT zwleka z decyzją
Krajowa Rada zwleka z przyznaniem nowej koncesji dla TVN24 (East News, Stanislaw Bielski/REPORTER)
bDXSwSdN

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal analizuje wniosek TVN24 o przedłużenie koncesji. Obecna wygasa pod koniec września 2021 roku.

Mimo złożenia wszystkich dokumentów przez nadawcę, wciąż nie ma decyzji - ani w jedną, ani w drugą stronę.

Co to może oznaczać? Raczej nie zanosi się na to, by stacja zniknęła z Polski. Przepytani przez Wirtualne Media eksperci twierdzą, że brak decyzji lub odmowa przedłużenia koncesji mogłaby narazić państwo na gigantyczne odszkodowania.

bDXSwSdP
Zobacz także: Rząd znowu dorzuci 2 mld zł TVP i PR. Gowin: nie mam telewizora

Poza tym TVN24 może zarejestrować spółkę poza Polską i tam ubiegać się o koncesję. To jednak oznacza kolejne komplikacje.

- Oczywiście możliwy jest też taki scenariusz, że program TVN 24 zacznie być nadawany przez innego nadawcę - spółkę z siedzibą w innym państwie członkowskim, jednakże wówczas także za granicą musiałyby być podejmowane decyzje redakcyjne - mówi portalowi Wojciech Szymczak z Kancelarii Prawnej Media.

bDXSwSdV

Stacja, która chce ubiegać się o przedłużenie koncesji, musi złożyć komplet dokumentów na rok przed jej wygaśnięciem. To oznacza, że wniosek leży już w KRRiT od ponad pół roku. 10 lat temu KRRiT wystarczyły 4 miesiące na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Przypomnijmy, że Krajowa Rada już nie raz krytykowała TVN24, nakładała nawet na stację milionowe kary. Tak jak kilka lat temu, gdy zarzuciła nadawcy propagowanie "puczu" poprzez relację z obrad w sali kolumnowej pod koniec 2016 roku. Ostatecznie kara została wycofana, gdy w sprawę zaangażował się amerykański właściciel stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXSwSeq
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
tvn kłamstwo ...
3 tyg. temu
aga
obserwator
4 tyg. temu
Pisowcy to są tylko mocni w gębie, a tak serio, to gdy amerykański właściciel tupnie nogą, decydenci będą mieć pieluchy
Niki
4 tyg. temu
Kurskiego - Publiczną telewizję telewizję ogląda ten kto chce, aby jak w piosence Pana Jana Pietrzaka ”aby Polska była Polską!”
bDXSwSer
tadek
4 tyg. temu
Kurski tarci widownię. Nawet te 2 miliardy nie pomogły
tadek
4 tyg. temu
A no poczytacie jak sobie radzi TVN i co boli Jacka Kurskiego. Koniec miesiąca to czas na podsumowania, zestawienia, podliczanie zysków i strat. Marzec okazał się wyjątkowo korzystny dla stacji Polsat News – uplasowała się na pozycji wicelidera wśród kanałów informacyjnych. Na pierwszym miejscu jak zwykle utrzymuje się stacja TVN24, TVP uplasowało się na trzeciej pozycji. 2020 rok był również szczególnie udany dla Polsatu. Udziały wzrosły o 80% w grupie 4+ i aż 142 proc. w grupie 16-49. Udziały TVN24 wzrosły wówczas o 20 i 41 proc. TVP Info zanotowało natomiast wzrost o 32 i 49 proc. O tej porze zeszłego roku TVP odnotowywało zatem dobre wyniki. Warto zwrócić jednak uwagę na tegoroczny, lutowy ranking i porównanie z rokiem 2020 – tam widać niezmiennie wysoką oglądalność TVN24, sukces Polsatu i… straty TVP.
...
Następna strona