Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Miażdżący raport NIK o TVP. Rzecznik: wcale nie jest taki krytyczny

20
Podziel się:

NIK dopatrzyła się "nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem i wydawaniu pieniędzy w TVP". Co na to TVP? Biuro rzecznika tej instytucji przekonuje, że raport NIK jest w zasadzie dla niej korzystny, a jedynie wybrane fragmenty mogą zostać "nieopatrznie zrozumiane".

Miażdżący raport NIK o TVP. Rzecznik: wcale nie jest taki krytyczny
NIK dopatrzyła się wielu nieprawidłowości w spółce kierowanej przez Jacka Kurskiego (PAP, Rafał Guz)
bETvPJYl

Instytucja kierowana przez Mariana Banasia przedstawiła właśnie mocno krytyczny raport na temat funkcjonowania TVP. Według NIK na przykład umowa dotycząca "Sylwestra marzeń" nie spełniała wymaganych zasad, a bez państwowego wsparcia nadawca ponosiłby straty.

Teraz na raport odpowiada zespół rzecznika prasowego TVP. Odnosi się on do informacji opublikowanych na stronie NIK, które według TVP stanowią "niewielki fragment raportu", który jest "pozbawiony kontekstu".

- Taka wycinkowa informacja NIK-u może zostać nieopatrznie zrozumiana przez opinię publiczną. Jedynie wnikliwa lektura całości raportu mogłaby stanowić punkt odniesienia do rzetelnej oceny wyników przeprowadzonej kontroli - podaje biuro rzecznika TVP.

bETvPJYn
Zobacz także: Stanowcza reakcja na wpis szefa "Wiadomości". Posłanka użyła dobitnego porównania

Raport NIK korzystny dla TVP? Tak uważa TVP

W swoim oświadczeniu TVP przekonuje, że raport NIK jest dla spółki właściwie korzystny. - Kontrole NIK-u potwierdziły, że spółka realizuje założone cele, wyznaczone w wieloletnich planach - czytamy w oświadczeniu.

- NIK m.in. potwierdziła, że spółka w ciągu 4 lat zaoszczędziła 113,3 mln PLN w związku z prowadzoną optymalizacją kosztów w obszarze zakupu produkcji zewnętrznej - podaje TVP.

bETvPJYt

A co z tymi częściami raportu, w których NIK jest krytyczny wobec działań publicznego nadawcy? I na to zespół rzecznika TVP ma odpowiedź.

- Większość stwierdzonych uchybień wynika z dużej dynamiki działań mających na celu uporządkowanie organizacji i funkcjonowania spółki, doskonalenia procesów biznesowych, standaryzacji sposobu działania oraz wprowadzania nowych narzędzi zwiększających transparentność i odpowiedzialność na poszczególnych szczeblach zarządzania - czytamy w odpowiedzi TVP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETvPJYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
antypis
2 miesiące temu
i co z tego? czy ktoś pójdzie siedzieć, straci majątek lub odpowie w jakikolwiek sposób???
marc120
2 miesiące temu
Ja podejrzewam, że pisowskie afery, wyjdą dopiero, jak odejdą od koryta. To, co teraz wychodzi, to dopiero czubek góry lodowej.
Tebe
2 miesiące temu
Z dwóch mld dotacji wydali 187 mln bo aż ciężko to wydac i wychodzi że zaoszczędzili 113 mln ? Brawo TVP !
bETvPJYP
Klakis
2 miesiące temu
Tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze pamięta że do momentu objęcia stanowiska prezesa TVP firma co rok przyniosła zyski i nie potrzebowała żadnych dotacji. Od kiedy zaś Kurski został prezesem firma nie potrafi funkcjonować bez wsparcia rządu i co roku w budżecie politycy przestali zastanawiać się CZY dotować, tylko ILE mu dać. A przecież Prezesunio mówił już niejednokrotnie że firmy które nie potrafią zarabiac powinny upaść. To z resztą byłoby w końcu spełnieniem choć jednej obietnicy wyborczej Pana Kaczyńskiego który, o czym też niewielu pamięta, po Aferze z Hoffmanem w 2013 r obiecywał że jeśli tylko PiS dojdzie do władzy to zlikwiduje telewizję publiczną
fdvc
2 miesiące temu
W polityce niby walka na idee i programy ale chodzi głównie o dobranie się do władzy („jak będziemy rządzić, to nas nie wsadzą i nam nic nie zabiorą, bo to my będziemy karać, wsadzać i zabierać”) i publicznej kasy („będzie czym dzielić między siebie”). Często w brudny sposób. W polityce (u władzy) marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie są normą. Diety w sejmie, senacie lub parlamencie europejskim, subwencje dla partii, zmiany stanowisk i odprawy, posady w urzędach i spółkach państwowych, nagrody, odprawy, służbowe wyjazdy, samochody i mieszkania itd. Zmiana rządu nam nie pomoże. Przeczytajcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna zobaczycie jak można zbudować majątek w Polsce i bezpieczeństwo finansowe