Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Twardy brexit zablokowany. Johnson przegrywa kolejne głosowanie

19
Podziel się:

Brytyjscy posłowie przegłosowali poparcie dla ustawy mającej na celu zablokowanie twardego brexitu – podaje BBC. To kolejny cios dla premiera Borisa Johnsona.

Boris Johnson został szefem Torysów i przejął fotel premiera po Theresie May.
Boris Johnson został szefem Torysów i przejął fotel premiera po Theresie May. (PAP, Jakub Kamiński)
bFdFzkeZ

Przeciwnicy twardego brexitu w brytyjskiej Izbie Gmin stosunkiem głosów 329 do 300 przegłosowali ustawę blokującą tzw. "no-deal" - informuje BBC. Po głosowaniu premier Boris Johnson zaproponował wybory na dzień 15 października.

Ustawa nakłada na rząd obowiązek ponownego zwrócenia się do Brukseli z prośbą o przełożenie brexitu, jeśli do 19 października nie zostanie wynegocjowana nowa albo Izba nie zaakceptuje braku umowy z UE.

bFdFzkfb

- Izba chce zmusić premiera, by poddał się w negocjacjach międzynarodowych. Odmawiam! - mówił po głosowaniu premier Boris Johnson.

Jak wskazuje portal UK Politics, dopóki projekt ustawy nie otrzyma podpisu królowej, nie jest prawnie wiążący. Zostały głosowania na etapie komisji w Izbie Gmin i cała procedura w Izbie Lordów.

Zobacz także: Zobacz także: Reparacje wojenne. Motyw złego Niemca wraca jak bumerang
bFdFzkfh

Przypomnijmy, że to drugie głosowanie przegrane przez premiera Johnsona. We wtorek poraz pierwszy ogłosił, że w związku z fiaskiem złoży wniosek o przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych.

434 posłów musi zagłosować za wnioskiem rządu, żeby 15 października odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne.

Johnson we wtorek utracił większość w Izbie Gmin po tym, jak jeden z jego posłów Philip Lee przeszedł do ław opozycji i ogłosił dołączenie do proeuropejskich Liberalnych Demokratów.

bFdFzkfi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdFzkfC
KOMENTARZE
(19)
wsior
2 lata temu
moj johnson jest twardy
alga
2 lata temu
Nareszcie jakaś mądra decyzja, choć chyba nie powodowana dobrem kraju tylko rozgrywkami politycznymi.
No cóż..
2 lata temu
Angielski parlament szybko się rozprawia z populistami i bajkopisarza, jedna wpadka z referendum wystarczyła. Sprawę nierentownego górnictwa też załatwili jednym cięciem.Dlatego są bogatym krajem.
bFdFzkfD
UK 🇬🇧
2 lata temu
BORYSEK ZDESPEROWANY 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
UK 🇬🇧
2 lata temu
BORYS TO ANGIELSKI CLOWN 🤡 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀