Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Twórca Amber Gold Marcin P. uniewinniony ws. przestępstwa skarbowego

145
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił w środę twórcę Amber Gold Marcina P., oskarżonego o opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń. Był to proces odwoławczy.

Marcin P.
Marcin P. (PAP, Tomasz Gzell)

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", za to przestępstwo skarbowe w sierpniu 2018 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał Marcina P. na karę 25 tys. zł grzywny.

Sąd I instancji uznał, że były szef Amber Gold nie wpłacał w terminie ustawowym na rachunek Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń za miesiące maj i czerwiec 2012 r., w łącznej kwocie ponad 283 tys. zł.

Od drugiego zarzutu, że Marcin P. zwlekał z podobnymi płatnościami w latach 2010-2011 na kwotę ponad 570 tys. zł sąd niższej instancji go uniewinnił. Od wyroku Sądu Rejonowego odwołała się prokuratura i obrońca Marcina P.
Środowy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku jest prawomocny.

Główny proces w sprawie afery Amber Gold, w którym na ławie oskarżonych zasiadają Marcin P. i Katarzyna P., trwa od marca 2016 r. Grożą im kary do 15 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(145)
Edu
3 lata temu
Chcesz robić walki i nie ponosić kary to wal w Gdańsku tam sądy cię nie skarżą a pelo będzie o ciebie walczyć jak o niepodległość tylko w sądzie krzycz głośno jestem za pelo
Pio
5 lata temu
Dlatego nie dziwię się że chcą zrobić reformę sądownictwa bogaty jak na razie się wymiga gorzej z uboższymi ludźmi
kolo
5 lata temu
Bojkotujcie dalej reformę sądownictwa, a będziemy mieli jak w latach 30-tych w sowietach.
ityle
5 lata temu
kasta wróciła do orzekania
ala
5 lata temu
Dlaczego mamy dwie instancje skoro ta druga przeważnie jest przeciwna tej pierwszej. Doprawdy jak można utrzymywać tak głupich sędziów?! Żenada
...
Następna strona