Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Robert Kędzierski
Robert Kędzierski
|
aktualizacja

Gigantyczna strata NBP. Jest komunikat

924
Podziel się:

Narodowy Bank Polski poinformował, ile wyniosła strata NBP w roku 2023. Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że dziura w finansach banku centralnego może wynieść nawet 20-27 mld zł. Tym samym potwierdziły się przewidywania money.pl.

Gigantyczna strata NBP. Jest komunikat
Prezes NBP Adam Glapiński (getty, Mateusz Wlodarczyk)

Strata NBP za 2023 r. wyniosła 20,8 mld zł - podał NBP w sprawozdaniu finansowym za ubiegły rok.

"Wynik finansowy NBP za 2023 r. był ujemny (strata) i wyniósł -20.800.024,0 tys. zł (za 2022 r. strata w wysokości -16.943.670,7 tys. zł). Ujemny wynik finansowy za rok obrotowy podlega akumulacji w pozycji Strata z lat ubiegłych" - napisał NBP.

Strata NBP. Są oficjalne dane

NBP podał, że niepokryta strata z lat ubiegłych wynosi 27.401.680,0 tys. zł. Oznacza to, że niemal całkowicie potwierdziły się przewidywania money.pl. Damian Szymański już w lutym informował, że strata, jaką miał zanotować Narodowy Bank Polski w 2023 r. może wynieść "20 800 024 000 zł, czyli blisko 21 mld zł."

Wokół tej liczby ogniskują się główne zarzuty rządu Donalda Tuska wobec prof. Adama Glapińskiego. W sprawie na jaw wychodzą nowe fakty.

Miało być 6 mld zł zysku

Strata jest o tyle zaskakująca, że początkowo NBP przesyłał do Ministerstwa Finansów dokumenty, w których sugerował, że spodziewa się zysku na poziomie 6 mld zł. I takie przewidywania zostały nawet ujęte w budżecie.

Dlaczego zysk zamienił się w 20,8 mld zł straty? W dokumentach, do których money.pl dotarł w lutym, tej zagadki nie rozwiązano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(924)
Filip
4 tyg. temu
Poszukuję osób które wskażą mi firmę w której CEO doprowadza do gigantycznych strat i nie ponosi konsekwencji wręcz przeciwnie, zarząd firmy przyznaje mu gigantyczne premie?
Przemek
4 tyg. temu
Tak, zawsze coś covid, inflacja, susze, wojny, straty w mld!!! A kto za to zapłaci? Pan, Pani ogólnie my. Kiedy nieudaczniki odejdą od koryta. Wszystkie partie na jednym wózku z wagonika mi w które tylko pakują.
Jastrząb!!!🦃
4 tyg. temu
Rosło, roslo i nagle się skurczyło !!!Balon rośnie że aż strach, przerwał miarę no i trach!!
Szybko
4 tyg. temu
No to jak kochani nie można zamiatacza ulic zrobić prezesem banku? Będą zyski jak na początku lat pięćdziesiątych
Polak
4 tyg. temu
On jeszcze nie siedzi????
...
Następna strona