Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tyle zarabiają w Polsce Ukraińcy. Nowe badanie

155
Podziel się

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2019 roku wzięły udział 872 osoby z Ukrainy pracujące w Polsce. Wśród nich w badaniu wzięło udział 426 kobiet oraz 446 mężczyzn. Najwięcej osób – 534 (61 proc.) było zatrudnionych na szczeblu specjalisty. Mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce wyniosła 4 502 PLN.

Mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce wyniosła 4 502 PLN.
Mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce wyniosła 4 502 PLN. (PAP)
bEpyxkGd

Wśród pracowników płci męskiej mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce wynosiła 4 927 PLN brutto. Z kolei mediana wynagrodzeń Ukrainek równała się kwocie 4 200 PLN.

Wykres 1. Mediany miesięcznych wynagrodzeń całkowitych obywateli i obywatelek Ukrainy zatrudnionych w Polsce w 2019 roku (brutto w PLN)

bEpyxkGf

Najwięcej – ponad 40% obywateli Ukrainy biorących udział w badaniu posiadało wykształcenie wyższe magisterskie. Poniższy wykres przedstawia wynagrodzenia Ukraińców zatrudnionych w Polsce z różnym wykształceniem.

Wykres 2. Mediany miesięcznych wynagrodzeń całkowitych obywateli Ukrainy z różnym poziomem wykształcenia w 2019 (brutto w PLN)

Wynagrodzenia obywateli Ukrainy na stanowiskach kierowniczych były blisko 60% wyższe od zarobków osób na stanowiskach szeregowych.

bEpyxkGl

Wykres 3. Mediany miesięcznych wynagrodzeń całkowitych obywateli Ukrainy zatrudnionych w Polsce na różnych poziomach zatrudnienia w 2019 (brutto w PLN)

Mediana wynagrodzeń obywateli Ukrainy, którzy zajmowali stanowisko programisty javascript wyniosła 6 578 PLN.

bEpyxkGm

_Wykres 4. Mediany miesięcznych wynagrodzeń całkowitych obywateli Ukrainy na różnych stanowiskach w 2019 (brutto w PLN). _

Karolina Jurczak
Sedlak & Sedlak

Informacje o badaniu: W 2019 roku w badaniu uczestniczyły 161 549 osoby. 62% uczestników badania ma nie więcej niż 35 lat, 72% mieszka w miastach powyżej 100 000 mieszkańców, 68% ma wykształcenie wyższe, 45% pracuje w dużych lub wielkich przedsiębiorstwach, zaś 80% jest zatrudnionych w firmach prywatnych.

bEpyxkGG
Źródło:
Sedlak&Sedlak
KOMENTARZE
(155)
LGBT
rok temu
Bardzo ladne zarobki jak na obcokrajowca. Ja jestem 13 lat w holandii i nie dostane nigdy tyle ile zarabia holender na tym samym stanowisku. Podkreslajac ze sa oni,, glabami,, nie znajacymi sie na najprostrzych rzeczach.
Ewa
rok temu
Ukraińcy studia czy uprawnienia za flaszkę wódki mają, a do roboty 2 lewe ręce
niezadowolony...
rok temu
rozwiązać senat,nie jest potrzebny,i tak sejm zatwierdza ostatecznie i prezydent,po co utrzymywać ich z naszych podatków.Daromozjady,tak jak i straż miejska.Niech idą pracować do kopalni,tam zawsze państwo im pomoże tez z naszych podatków
bEpyxkGH
zawislak
rok temu
W Pollsce bez szkody dla panstwa i gospodarki mozna natychmiast zwolnic 4 miljony urzednikow krusy powiaty spolki agencie izby sejmu i senatu palac prezydencki tam jest nieprzebrana ilosc rak do pracy Po co ci Ukraincy?
Asia
rok temu
Oj jak dziennikarze bardzo lubią zaglądać innym do portfela ... czekamy teraz ile dziennikarze zarabiają ..jak już tak wszystkim zaglądamy .. kasjerką z biedry,Lidla, pielęgniarkę, górnikom,lekarzom ..kurcze tylko nigdzie nie ma ile zarabiają dziennikarze.. więc czekam na taki artykuł..!!!
...
Następna strona