Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Uchwała sanacyjna. Będzie też nowa ustawa? Fogiel zapowiada takie rozwiązanie

14
Podziel się:

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapowiedział, że uchwała, dotycząca niezatrudniani rodziny posłów i senatorów PiS w państwowych spółkach to dopiero początek. Uchwale partyjnej ma towarzyszyć również ustawa. Chodzi o projekt Pawła Kukiza.

Uchwała sanacyjna. Będzie też nowa ustawa? Fogiel zapowiada takie rozwiązanie
Radosław Fogiel zapowiada, że oprócz uchwały sanacyjnej będzie też ustawa (PAP, Piotr Nowak)

Radosław Fogiel zapowiedział, że na uchwale partyjnej nie skończy się zakaz zatrudniania współmałżonków, dzieci, rodzeństwa praz rodziców posłów i senatów PiS. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS.

- Uchwale sanacyjnej będą towarzyszyć rozwiązania ustawowe – zapewnił wicerzecznik PiS. Chodzi o projekt nowej ustawy antykorupcyjnej przygotowany przez polityków związanych z Pawłem Kukizem. - Będziemy w Sejmie nad nim pracować. Ten projekt ograniczy możliwość dorabiania samorządowców w spółkach samorządowych – dodał Radosław Fogiel.

Fogiel w wywiadzie radiowym odniósł się także do zarzutów dotyczących wyjątków od ”uchwały sanacyjnej”.

Zobacz także: 2 zł za kg. Tyle dostaje rybak. Cena w smażalni grubo powyżej 100 zł

- Opozycja próbuje atakować nas sugerując, że powinno dochodzić do sytuacji, w której ktoś, kto na przykład kilkanaście lat pracuje w spółce z udziałem Skarbu Państwa, a dwa lata temu, dajmy na to, jego brat został posłem, to ten ktoś powinien stracić pracę, chociaż nie ma żadnego wpływu na tę sytuację, a jego praca od kilkunastu lat nie ma żadnego wpływu i w związku z działalnością polityczną rodziny – wyjaśnia polityk.

- Stąd jest ten wyjątek, po to, żeby nikogo nie dyskryminować i nikogo nie krzywdzić przy równoczesnej eliminacji błędów – powiedział Radosław Fogiel.

Spraw sporne dotyczące wyjątków ma rozstrzygać minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Magda
2 lata temu
PIS owcy do więzienia tam wasze miejsce
Magda
2 lata temu
wszyscy PIS do więzienia tam wasze miejsce
Andy
2 lata temu
O co zakład, że począwszy od nowego roku nie zwolnią nikogo? Teraz trochę PR, propagandowo zaistnieją i będzie jak było...
Stazec
2 lata temu
To banda rabusi jedni zyja w ubustwie a wkadza w palacach cale rodzinki ciotki wujki corki zony kochanki jsieza biskuoi nieriby trutnie n i e ma na swiecie druguego takiego panstwa
Felek
2 lata temu
Sasin będzie rozstrzygał kto jest fachowcem, a kto nie. Większego idiotyzmu i perfidii nie mogli wymyślić.