Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

UCL LEADERS: Poland in a Global World

0
Podziel się:

Jedna z największych interdyscyplinarnych konferencji w samym sercu wielokulturowej stolicy Wielkiej Brytanii, porusza tematykę ekonomii, polityki i kultury po technologie i nauki w kontekście globalizacji, zachęcając do dyskusji studentów z najlepszych brytyjskich uczelni oraz głównych przedstawicieli polskiej gospodarki. To jest właśnie konferencja UCL LEADERS: Poland in a Global World, która odbędzie się już 18-19 stycznia 2019 roku na University College London (UCL).

UCL LEADERS: Poland in a Global World
(Facebook.com)

UCL LEADERS: Poland in a Global World rusza z trzecią edycją konferencji, organizowaną przez stowarzyszenie polskich studentów na University College London (UCL), jedną z czołowych uczelni w Wielkiej Brytanii. Głównym celem konferencji UCL LEADERS jest stworzenie platformy do dyskusji nad aktualnymi możliwościami i wyzwaniami stojącymi przed Polską w kontekście globalizacji pomiędzy głównymi przedstawicielami polskiej gospodarki, nauki i kultury oraz studentami z najlepszych brytyjskich uczelni.

Tematem przewodnim konferencji jest “30 lat polskiej transformacji” - uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie w jakim miejscu znajduje się dziś Polska w kontekście globalnej sytuacji gospodarczej i politycznej oraz jakie stoją kolejne wyzwania. Europa po Brexicie - czy jesteśmy w stanie pozostać zjednoczeni bez Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii? W jaki sposób technologia daje nowym firmom przewagę nad tradycyjnym przedsiębiorstwem w erze cyfryzacji? Miękka siła Polski - jak budować wizerunek polskiej kultury na światowej scenie sztuki? To są tematy na które uczestnicy tegorocznej konferencji UCL LEADERS: Poland in a Global World będą starali się odpowiedzieć.

Na konferencji UCL LEADERS 2019 gośćmi specjalnymi będą Robert Biedroń - były prezydent Słupska oraz były wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Joanna Kos-Krauze - polska reżyserka i scenarzystka, która dołączy do panelu kultury oraz Roksana Ciurysek-Gedir - wiceprezes Banku Pekao z dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu. W poprzednich edycjach konferencji UCL LEADERS gośćmi byli między innymi były premier Jan Krzysztof Bielecki, Gosia Baczyńska - jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek mody, Paweł Potoroczyn - wieloletni dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza oraz Michał Kobosko - szef polskiego oddziału waszyngtońskiego think-tanku Atlantic Council, który w tegorocznej edycji będzie moderatorem panelu gospodarki.

W tegorocznej edycji UCL LEADERS pojawi się także nowy panel Women Empowerment, który ma na celu promowanie kobiecej przedsiębiorczości oraz wspieranie kobiecych aspiracji zawodowych. Na panelu Women Empowerment zagoszczą liderki biznesu, które wnoszą różnorodne doświadczenia biznesowe do wspólnej idei czyli - rozwijanie kompetencji przywódczych kobiet. Średnia udziału kobiet we władzach spółek giełdowych na terenie Unii Europejskiej wynosi około 30%, jednak w Polsce odsetek nie przekroczył 15%. Poprzez upowszechnianie wiedzy o korzyściach z udziału kobiet w zarządzaniu oraz zmianie sposobu myślenia o kobiecych ambicjach i aspiracjach, jest duży potencjał na zmianę.

“W tym roku dodaliśmy do konferencji panel Women Empowerment, żeby zwrócić uwagę na kwestie równouprawnienia. W Wielkiej Brytanii parytety są czymś do czego przykłada się dużo wagi, jednak wciąż można zaobserwować niewystarczającą reprezentację kobiet w wielu dziedzinach codziennego życia,” mówi przewodnicząca stowarzyszenia polskich studentów na UCL, Maria Godlewska.

“Mając okazję zapraszać panelistów na wydarzenie wiem, że nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć wiele inspirujących kobiet. Nie chcemy jednak skupiać się tylko na promowaniu kobiet, a zwrócić uwagę na istotę równości i balansu. Dlatego też do panelu zaprosiliśmy Pana Przemysława Gdańskiego, laureata nagrody Fundacji “Sukces Pisany Szminką” za całokształt działań na rzecz kobiet. Wierzę, że UCL LEADERS będzie inspiracją dla innych inicjatyw, jednocześnie pokazując uczestnikom naszej konferencji, że parytet jest czymś na co warto zwracać uwagę.”

Konferencja UCL LEADERS: Poland in a Global World, która w tym roku jest w współpracy z BCG Poland, Amazon, oraz KGHM stanowi nie tylko pole do dyskusji dla studentów i czołowych przedstawicieli świata ekonomii, nauki i biznesu, ale także służy jako platforma do budowania wizerunku Polski.

Karolina Kaczmarek

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)