Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Telewizja pozwała 31-latka. Musi oddać ponad milion złotych

93
Podziel się

Ponad milion złotych dla dwóch platform telewizji satelitarnej - tyle musi zapłacić mężczyzna, który nielegalnie udostępniał kanały telewizyjne w sieci. Dodatkowo został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Zapadł wyrok w głośnej sprawie sprzed lat.

Telewizja pozwała 31-latka. Musi oddać ponad milion złotych
31-latek w swoim domu zbudował prawdziwe studio do udostępniania kanałów telewizyjnych w sieci (Policja)
bDAuTDCJ

Nieco ponad dwa lata temu funkcjonariusze z Krakowa zatrzymali mężczyznę, który w swoim domu zbudował nielegalne studio do udostępniania kanałów telewizyjnych w internecie.

Zasada była prosta - mężczyzna miał dostęp do płatnych platform satelitarnych, ale nie korzystał z nich sam. Sygnał nielegalnie udostępniał w internecie (tzw. sharing) i pobierał za to opłaty.

Jego "klienci" np. za mecz swojej ulubionej drużyny płacili znacznie mniej niż kosztowałoby ich podpisanie umowy z operatorem telewizyjnym. Mężczyzna mocno się na tym procederze wzbogacił, bo policjanci zabezpieczyli nawet milion złotych przy zatrzymaniu.

bDAuTDCL
Zobacz także: Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"

W listopadzie zapadł wyrok w tej głośnej sprawie. Mężczyzna musi naprawić szkody, które wyrządził dwóch telewizjom - Cyfrowemu Polsatowi oraz Canal+ Polska. Obie firmy otrzymają od mężczyzny po 526 tysięcy złotych.

To oznacza, że 31-latek będzie musiał oddać w sumie ponad milion złotych. Do tego został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny, a wydał go Sąd Rejonowy w Wieliczce.

bDAuTDCR

"Sprawa miała charakter rozwojowy i w toku postępowania zatrzymano jeszcze jednego podejrzanego w tej sprawie. Drugi z mężczyzn został również prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby oraz zapłatę odszkodowania na rzecz pokrzywdzonych" - informuje Cyfrowy Polsat. Szczegółów jednak nie zdradza.

bDAuTDDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
kazik
2 miesiące temu
Czy któryś z polityków pisu został skazany za przemierzenie np. 70 mln zł
Tdt
2 miesiące temu
1/70 jednostki Sasina, masakra.
60+
2 miesiące temu
Ukarali dobroczyńce, skandal!
bDAuTDDn
takmamy
2 miesiące temu
Nikogo nie bronię, ale dostał karę bo był szarakiem, a takie numery to wolno tylko naszym włodarzem i ich znajomym wyczyniać.
wlkp
2 miesiące temu
DO kazik A CZY KOTOŚ Z P.O. ODDAŁ 270 MLD ?
...
Następna strona