Notowania

Przejdź na

Umicore zainwestuje na Opolszczyźnie. Praca dla 400 osób

W Polsce będą powstawały najbardziej zaawansowane technologicznie komponenty baterii do pojazdów elektrycznych. To dzięki inwestycji firmy Umicore, którą dziś symbolicznie zainaugurowano w Radzikowicach na Opolszczyźnie, gdzie pracę znajdzie nawet 400 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
W zakładzie produkcyjnym na Opolszczyźnie pracę znajdzie 400 osób

Komponenty, które mają powstawać w fabryce Umicore pozwalają magazynować więcej energii i zwiększyć zasięg dla samochodu elektrycznego. We wtorek odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję.

- Jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w proces transformacji ku elektrycznej mobilności. Jesteśmy wiodącym dostawcą materiałów katodowych w transporcie elektrycznym i dlatego tak ważna jest dla nas możliwość docierania do klientów w różnych regionach świata - dodawał prezes Umicore Marc Grynberg.

Nowa fabryka komponentów do produkcji katod do akumulatorów litowo-jonowych na potrzeby branży motoryzacyjnej oraz innych sektorów, w których znajdują zastosowanie systemy magazynowania energii, powstanie - na powierzchni 72 ha - w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Fabryka powstanie w Radzikowicach na Opolszczyźnie, kilka kilometrów na północ od Nysy.

Produkcja ma ruszyć pod koniec 2020 roku. Poza obszarem produkcyjnym inwestor zamierza uruchomić centrum badawczo-rozwojowe na potrzeby globalne firmy.

Dla wielu warsztatów samochodowych stary olej samochodowy jest naturalnym materiałem do ogrzewania. Skala nadużyć jest bardzo duża
Ogrzewają się zużytym olejem z twojego auta. "Do niedawna robił tak co drugi warsztat samochodowy"

- Co nas szczególnie cieszy, Umicore całkowicie stawia na zieloną energię. W jednym przedsięwzięciu biznesowym łączy dwa aspekty: nowoczesnej technologii i ochrony środowiska - mówił we wtorek wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek.

Umicore to belgijska firma o zasięgu globalnym (obecnie posiada 48 zakładów produkcyjnych). Materiały katodowe wchodzące w skład baterii stosowanych w pojazdach elektrycznych, to jeden z trzech filarów biznesowych Umicore - obok produkcji katalizatorów ograniczających emisję spalin oraz recyklingu metali szlachetnych.

W Polsce Umicore obecny jest od 2016 roku. W Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku produkuje katalizatory obniżające emisję spalin samochodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2020

MarekI jak zwykle same nieroby komentują że zarobki po 2 tyś zł. Jeszcze fabryką nie powstała A oni już wiedzą ile będą placic:). To się nie chce. Mniej … Czytaj całość

26-02-2020

Zdzichu z Pucakolejny sukces Mateusza na drodze do polskich sam. elektrycznych !!!!!!!!!!!!!!!

26-02-2020

PracownikZa najniższą krajową plus premia

Rozwiń komentarze (109)