Źródło wideo: © Materiał Partnera

Umowy, które chronią biznes. O czym firmy zapominają?

Brak formalnej umowy, nieaktualne wpisy w rejestrach czy źle zabezpieczona współpraca mogą generować poważne ryzyka dla firmy. Obejrzyj webinar i dowiedz się, jak uporządkować kwestie prawne i bezpieczniej prowadzić biznes.

Dobrze przygotowana umowa może chronić firmę nie tylko przed problemami prawnymi, ale również przed utratą płynności finansowej czy sporami z kontrahentami. Magdalena Janicka ekspertka ds. strategii i rozwoju Małych i Średnich Firm oraz Mikołaj Śniatała, adwokat Andersen Tax & Legal, pokazują, jakie błędy przedsiębiorcy najczęściej popełniają na starcie działalności i jak mogą skutecznie ograniczać związane z nimi ryzyko.

Eksperci mówią m.in. o współpracy bez formalnych umów, konsekwencjach źle skonstruowanych zapisów oraz najważniejszych elementach, które powinny znaleźć się w kontraktach z klientami, partnerami czy wspólnikami. Wyjaśniają również, dlaczego odpowiednio przygotowane dokumenty mogą wpływać na ocenę firmy przez bank i ułatwiać dostęp do finansowania.

Nie zabrakło praktycznych wskazówek dotyczących organizacji współpracy między wspólnikami, ochrony praw autorskich oraz korzystania z nowoczesnych narzędzi wspierających tworzenie i archiwizowanie umów.

Erste Bank Polska wierzy, że rozwój biznesu zaczyna się od odwagi do działania i wiary w siebie. Dlatego wspiera przedsiębiorców nie tylko poprzez dostęp do finansowania, ale także dostarczając wiedzę i praktyczne rozwiązania, które pomagają realizować ambitne plany biznesowe.

Obejrzyj webinar "Jak zabezpieczyć firmę prawnie i uniknąć kosztownych błędów". Sprawdź, jak uporządkować formalności, lepiej zabezpieczyć interesy firmy i uniknąć błędów, które mogą kosztować cię czas, pieniądze i spokój.

Płatna współpraca z Erste Bank Polska
Więcej wideo
"Rynek pracy już pękł". Ekonomista mówi, co się dzieje"Rynek pracy już pękł". Ekonomista mówi, co się dzieje
Niepokojąca prognoza. Polska za 25 lat. Dziś nie ma takiego państwaNiepokojąca prognoza. Polska za 25 lat. Dziś nie ma takiego państwa
Prezes giganta o kobietach w pracy. "Kompetencje są najważniejsze"Prezes giganta o kobietach w pracy. "Kompetencje są najważniejsze"
"Ministerstwo nie dowozi". Tak rząd poległ w sprawie Pyszne.pl [OPINIA]"Ministerstwo nie dowozi". Tak rząd poległ w sprawie Pyszne.pl [OPINIA]
Chińskie auta podbijają rynek. Prezes: nie obrażajmy się na klientówChińskie auta podbijają rynek. Prezes: nie obrażajmy się na klientów
Polska pędzi na demograficzną ścianę. Ekonomista: to nas uratujePolska pędzi na demograficzną ścianę. Ekonomista: to nas uratuje
Tysiące kurierów do zwolnienia. Jest reakcja władzy. "Skandaliczne działanie"Tysiące kurierów do zwolnienia. Jest reakcja władzy. "Skandaliczne działanie"
Wybrane dla Ciebie
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja serwisu Money.pl