Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Unia Europejska przyjęła kolejne sankcje wobec Białorusi

8
Podziel się:

W czwartek zapadła decyzja o nałożeniu na Białoruś kolejnych sankcji. Tym razem w związku z kryzysem, jaki rozgrywa się przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie od września koczuje grupa uchodźców próbujących przedostać się na teren Unii Europejskiej. Uchodźcy są wykorzystywani przez reżim białoruski, który celowo wywołał kryzys.

Unia Europejska przyjęła kolejne sankcje wobec Białorusi
Unia nakłada sankcje na Białoruś (PAP)
bFgktTKJ

Restrykcje polegają na zakazie wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów. Prawdopodobnie sankcje obejmują ok. 30 osób i podmiotów zaangażowanych w represje wobec społeczeństwa obywatelskiego i sprowadzanie migrantów na Białoruś. Dotyczą m.in. linii lotniczych Belavia.

Decyzja prawdopodobnie jeszcze w czwartek zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym UE, co będzie równoważne z jej wejściem w życie.

Sankcje po raz piąty

Sankcje, nałożone na Białoruś, będą już piątym pakietem restrykcji, jaki na reżim Łukaszenki nałożył państwa UE.

bFgktTKL

Ostatni pakiet nałożono w reakcji na ciągłe represje i przymuszenie do lądowania samolotu linii Ryanair, na którego pokładzie znajdował się opozycyjny dziennikarz Raman Pratasiewicz, został przyjęty 21 czerwca 2021 r. Sankcjami objęto wtedy 78 osób i 8 podmiotów z Białorusi.

Tytoń i sprzęt wojskowy

Nałożone na Białoruś sankcje gospodarcze obejmują zakaz bezpośredniej lub pośredniej sprzedaży, dostarczania, przekazywania lub eksportu do kogokolwiek na Białorusi sprzętu, technologii lub oprogramowania przeznaczonego do monitorowania, lub przechwytywania wiadomości w internecie i wiadomości komunikacji telefonicznej.

bFgktTKR

Z Białorusią nie wolno także handlować towarami podwójnego zastosowania i technologią wykorzystywaną do celów wojskowych. Sankcje zostały nałożone także na produkty naftowe, potas oraz towary używane do produkcji lub wytwarzania wyrobów tytoniowych.

bFgktTLm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Hallach5
miesiąc temu
World of tanks trzeba wywalić bo też są z białorusi
Wawiak
2 miesiące temu
Nie uchodźców, tylko imigrantów ekonomicznych. to kolosalna różnica.
Jojik
2 miesiące temu
Unia Europejska nic nie znaczy Łukaszenka i Fantomas was rozdziewicza
bFgktTLn
Super
2 miesiące temu
To teraz czekamy, aż UE nałoży sankcje na Niemcy, za kolaborację z Rosją i forsowanie NS2 wbrew interesom innych członków wspólnoty !!!
Defacto
2 miesiące temu
Jeśli nie wszyscy pamiętają, to firma, którą Iran zatrudnił, żeby znaleźć przyczynę uszkodzenia wirówek do uranu (wirus Stuxnet) pochodziła z Białorusi