Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ACTA wraca. To będzie decydujący miesiąc

0
Podziel się:

Przyszłość umowy zostanie rozstrzygnięta w najbliższych miesiącach.

ACTA wraca. To będzie decydujący miesiąc
(photo-service.europarl.europa.eu)

To definitywny koniec ACTA? W Komisji Handlu Międzynarodowego w Brukseli odbyło się głosowanie, na której podjęto decyzję, aby nie przedkładać umowy do oceny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Najważniejszym argumentem jest zarzut, iż nie należało łączyć w jednej umowie zagadnień związanych z nielegalnymi kopiami - podróbkami towarów, z kopiami plików.

Parlament Europejski, od początku, mimo wysyłanych Komisji Europejskiej i Radzie sygnałów - nie był odpowiednio informowany o negocjacjach umowy ACTA. Teraz europosłowie stanęli na pozycji: przyjąć tekst w całości lub go odrzucić.

Do tej pory w PE nie było większości dla _ nie _wobec ACTA. Draft raportu w/s ACTA poznamy już 12 kwietnia br. na zorganizowanej przez socjaldemokratów debacie publicznej z udziałem obserwatorów.

Oficjalnie sprawozdanie poddane zostanie pod głosowanie w Komisji Handlu - 26 kwietnia, potem trafi na sesję plenarną. Wynik poznamy jeszcze przed wakacjami.

O ACTA czytaj więcej w Money.pl
"ACTA pogrzebana do lata". Nie będą czekać Komisja PE ds. handlu międzynarodowego uznała, że nie będzie czekać na opinię Trybunału Sprawiedliwości UE o umowie ACTA.
Tusk zmienił zdanie w sprawie ACTA. Za późno? Zwrot o 180 stopni nie zadowala protestujących przeciw umowie. Zapowiedzieli...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)