Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera podatkowa w Luksemburgu. Niemieckie media komentują

0
Podziel się:

Chodzi o umowy z wielkimi koncernami, które umożliwiały im płacenie zaniżonych podatków. Podpisywano je w czasach, gdy Juncker był premierem.

Afera podatkowa w Luksemburgu. Niemieckie media komentują
(ec.europa.eu)

_ Jean-Claude Juncker opanował sytuację, ale nie wiadomo, czy uda mu się zlikwidować problem _ - tak prasa ocenia reakcję szefa Komisji Europejskiej na skandal.

Chodzi o umowy z wielkimi koncernami, które umożliwiały im płacenie zaniżonych podatków. Podpisywano je w czasach, gdy Juncker był premierem Luksemburga.

Dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _ ocenia, że Juncker popełnił duży błąd próbując przemilczeć całą aferę. Jak czytamy, wykazał się brakiem wyczucia dla nastrojów wśród obywateli Unii, którzy nie godzą się na to, aby wielkie koncerny nie płaciły podatków.

Poprzez wczorajsze wystąpienie w Brukseli Juncker odzyskał jednak kontrolę nad sytuacją, która groziła polityczną katastrofą - ocenia _ Sueddeutsche Zeitung _. Dziennik _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ dodaje, że jeśli praktyki władz Luksemburga, choć niesolidarne, okażą się legalne, to Juncker będzie mógł pozostać na stanowisku.

Pytanie, czy jest w stanie rozprawić się z tym procederem. Jego pierwsze zapowiedzi idą w dobrym kierunku, ale trzeba będzie dokładnie przyglądać się szczegółom, bo w tej sprawie Juncker wcale nie jest tak bezstronny jak utrzymuje - czytamy we _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _.

Podczas wczorajszego wystąpienia w Parlamencie Europejskim Jean-Claude Juncker mówił, że umowy zawarte z wielkimi koncernami były zgodne z prawem, choć mogły budzić wątpliwości etyczne. Zapewnił też, że nie będzie ingerował w pracę unijnej komisarz ds. konkurencji, która ma wyjaśnić tę sprawę.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt na Ukrainie. Juncker zapowiada wizytę Zgadza się, że tam pojadę. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem - powiedział na konferencji prasowej
14 krajów UE apleuje do Junckera Chcą by jego Komisja nie wyłączała z umowy handlowej UE-USA kontrowersyjnej części dotyczącej rozwiązywania sporów na linii inwestor-państwo.
USA i UE uderzą w Rosję kolejnymi sankcjami? Przyjęte przez prezydenta USA dekrety pozwalają na szybkie i łatwe rozszerzenie listy osób czy firm objętych karami. Podobne prawo ma też UE.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.