Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera finansowa w Hiszpanii. Księżniczka Cristina trafi na ławę oskarżonych?

0
Podziel się:

Przeciwnikami decyzji wymiaru sprawiedliwości są obrońcy księżniczki i Prokuratura Generalna, którzy uważają, że całą winę ponosi jej mąż, Iniaki Urdangarin, przeciwko któremu toczy się dochodzenie.

Afera finansowa w Hiszpanii. Księżniczka Cristina trafi na ławę oskarżonych?
(AP/Fotolink/East News)

Księżniczka Cristina, siostra króla Filipa VI, może zasiąść na ławie oskarżonych. Hiszpański wymiar sprawiedliwości podtrzymał przeciwko niej zarzuty o dokonanie przestępstw podatkowych oraz oszustwa kapitałowego.

Przeciwnikami decyzji są obrońcy księżniczki i Prokuratura Generalna, którzy uważają, że całą winę ponosi jej mąż, Iniaki Urdangarin, przeciwko któremu od trzech lat toczy się dochodzenie.

Iniaki Urdangarin został posądzony oszustwa podatkowe i zdefraudowanie funduszy publicznych. Współwłaścicielką Aizoon- jednej z firm, która dopuściła się wykroczeń, była księżniczka Cristina zasiadająca też w zarządzie pozostałych. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości, siostra Filipa VI była świadoma przestępstw dokonywanych przez męża. Sama używała firmowych pieniędzy do celów prywatnych i wliczała do wydatków Aizoon rachunki za rodzinne podróże i zakupy.

Odkąd abdykował Juan Carlos, księżniczka Cristina oficjalnie przestała należeć do rodziny królewskiej i jest teraz osobą spokrewnioną z królem, której nie obejmuje immunitet. Siostra monarchy w lutym złożyła pierwsze zeznania przed sądem. Wkrótce od decyzji podtrzymującej zarzuty odwołają się adwokaci i Prokuratura Generalna.

Media nie wykluczają, że przed posadzeniem Cristiny na ławie oskarżonych będzie chciał uratować księżniczkę jej mąż, który weźmie całą winą na siebie.

Czytaj więcej w Money.pl
Abdykacja króla zatwierdzona przez rząd Rząd Hiszpanii zatwierdził we wtorek projekt ustawy, która umożliwi 76-letniemu królowi Juanowi Carlosowi abdykację, a jego synowi Filipowi przejęcie tronu.
Odchodzi król, niech żyje król. Od północy W obecności około 150 gości w pałacu królewskim w Madrycie 86-letni monarcha, wyraźnie poruszony, podpisał abdykację, a następnie podpis złożył premier Mariano Rajoy.
Koronacja króla Hiszpanii bez gości z zagranicy Proklamowanie nowego monarchy, Filipa VI, nastąpi prawdopodobnie, jak piszą dzisiejsze dzienniki hiszpańskie, 19 czerwca.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)