Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcja "Oburznych" w Stolicy Apostolskiej

0
Podziel się:

Skorumpowany Kościół, Niech Watykan płaci podatki tak, jak wszyscy - takie hasła wykrzykiwali demonstranci na Placu św. Piotra.

Akcja "Oburznych" w Stolicy Apostolskiej
(andrewmedina/iStockphoto)

Trzech tzw. oburzonych, w tym dwóch Francuzów, zostało zatrzymanych podczas manifestacji zorganizowanej na Placu świętego Piotra przez grupę kilkudziesięciu osób z różnych krajów. Wśród demonstrantów dominowali ludzie mówiący po hiszpańsku.

Jednym z zatrzymanych jest młody mężczyzna, który wdrapał się na choinkę stojącą obok szopki przed bazyliką watykańską.

Podczas wiecu na Placu świętego Piotra tzw. indignados ogłosili, że nie opuszczą go, dopóki ich towarzysze nie zostaną zwolnieni. Oświadczyli ponadto, że wdrapanie się na świąteczne drzewko nie może być karane zatrzymaniem, lecz najwyżej grzywną.

To pierwsza demonstracja przedstawicieli obywatelskiego ruchu oburzonych w Watykanie. Niektórzy z nich przynieśli namioty. Wznosili okrzyki: _ Nie dla przemocy! _, _ Skorumpowany Kościół _, _ Niech Watykan płaci podatki tak, jak wszyscy _ oraz hasła przeciwko papieżowi.

Na Plac św. Piotra przybyły wzmocnione siły policji.

O protestach oburzonych w różnych krajach czytaj w Money.pl
Chcą równych płac. Rozpędzani gazem Jeden z demonstrantów usłyszał zarzut napaści na policjanta, który został raniony w rękę nożyczkami.
Mają nowy rząd i już chcą strajku generalnego Podczas demonstracji odczytano przesłanie, w którym wezwano do strajku generalnego.
Niemcy też są oburzeni. Dlaczego protestują? We Frankfurcie trwa pokojowa manifestacja w pobliżu siedziby Europejskiego Banku Centralnego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)