Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowanie bossa - cios we włoską mafię?

0
Podziel się:

Zatrzymanie szefa mafii z Apulii to rezultat trwającego kilka lat śledztwa i ciąg dalszy operacji, z grudnia kiedy aresztowano 18 mafiosów.

Aresztowanie bossa - cios we włoską mafię?
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)

Włoska policja aresztowała bossa mafii Sacra Corona Unita z Apulii Francesco Campanę. To według śledczych definitywny cios, zadany tej czwartej co do wielkości i znaczenia mafii we Włoszech.

38-letni Campana został aresztowany w domu, w którym się ukrywał, w miejscowości Oria koło Brindisi na południu kraju. Trafił do więzienia, gdzie odbędzie wydany na niego wcześniej wyrok 9 lat pozbawienia wolności za przynależność do organizacji mafijnej.

Zatrzymanie szefa mafii z Apulii to rezultat trwającego kilka lat śledztwa i wyjątkowo trudnych, jak się podkreśla, poszukiwań. Boss nieustannie zmieniał kryjówki i policja oraz karabinierzy wielokrotnie byli bardzo blisko niego, ale Campana wymykał się w ostatniej chwili.

- _ Aresztowanie Francesco Campany to definitywny cios zadany organizacji Sacra Corona Unita _ - oświadczył szef policji w Brindisi Vincenzo Carella. Stwierdził, że ten sukces to ciąg dalszy operacji, która w grudniu zeszłego roku doprowadziła do aresztowania 18 mafiosów z Apulii.

Kierowana przez niego organizacja przestępcza zajmowała się przede wszystkim wymuszeniami haraczy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t84750.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mafia;korumpuje;bulgarski;rzad;i;sady,245,0,794869.html) Mafia korumpuje bułgarski rząd i sądy Dziennikarze dotarli do raportu amerykańskiego ambasadora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t49351.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/wloski;spor;o;pomidorki;z;mafia;w;tle,215,0,766935.html) Włoski spór o pomidorki z mafią w tle Łańcuch producentów i hurtowników pomidora gatunku Pachino jest w rękach mafii?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t34326.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byly;gubernator;sycylii;idzie;do;wiezienia,136,0,758408.html) Były gubernator Sycylii idzie do więzienia Salvatore Cuffaro został ostatecznie skazany na siedem lat więzienia za związki z mafią.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)