Notowania

kiełki
06.06.2011 07:04

Bakteria E. coli: Źródłem kiełki z Dolnej Saksonii

Podejrzane są kiełki z gospodarstwa ekologicznego w regionie Uelzen między Hamburgiem a Hanowerem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wstępne badania potwierdziły, że wyhodowane w Dolnej Saksonii, na północnym zachodzie Niemiec, kiełki fasoli mogą być źródłem infekcji wywołanej niebezpieczną bakterią EHEC, która uśmierciła co najmniej 22 osoby i spowodowała zachorowanie ponad 2000 ludzi. *

Poinformowały o tym w niedzielę niemieckie władze. **Minister rolnictwa Dolnej Saksonii Gert Lindemann powiedział na konferencji prasowej, że także kiełki innych roślin z gospodarstwa ekologicznego w regionie Uelzen między Hamburgiem a Hanowerem są podejrzane. Dotyczy to łącznie 18 różnych mieszanek kiełków, w skład których wchodzą m.in. kiełki różnych odmian groszku, fasoli i rzodkiewki.

Lindemann przestrzegł ludzi przed spożywaniem kiełków do czasu następnego komunikatu. Powiedział, że ostateczne wyniki testów będą znane w poniedziałek. Dodał, że władze nie wykluczają także innych możliwych źródeł zakażenia i zaapelował do Niemców, by nie jedli pomidorów, ogórków i sałaty.

Minister oświadczył, że farmę zamknięto, a całą jej produkcję wycofano. Dodał, że co najmniej jeden z pracowników gospodarstwa zaraził się bakterią EHEC.

Bakteria EHEC zabiła dotychczas w Europie 22 osoby, w tym 21 w Niemczech.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t141145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ogorki;z;bakteria;e;coli;za;panike;zaplacimy;jesienia,133,0,844421.html) Ogórki z bakterią E. coli. Za panikę zapłacimy jesienią Przez obawy wywołane skażonymi warzywami sklepy zamawiają nawet o 80 proc. mniej ogórków. Producenci mogą ograniczyć uprawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t140608.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bakteria;e;coli;zabila;juz;22;osoby;winne;kielki;fasoli,77,0,845389.html) Bakteria E. Coli: Zabiła już 22 osoby. Winne kiełki fasoli? Europejskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (ECDC) podało, że powiększyła się lista ofiar bakterii EHEC. Nadal najwięcej przypadków zarażenia występuje w Niemczech. Źródłem mogą być kiełki fasoli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t140479.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/1;5;miliarda;zlotych;na;sluzby;sanitarne;czy;to;powstrzyma;epidemie,39,0,842023.html) 1,5 miliarda złotych na służby sanitarne. Czy to powstrzyma epidemie? W Niemczech zmarło już 16 osób. Polskie służby zapewniają, że jesteśmy bezpieczni. 100 tys. kontroli rocznie może jednak nie wystarczyć.
Tagi: kiełki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz