Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Banki Unii czeka kolejny strestest

0
Podziel się:

Komisarz Olli Rehn zapowiada, że ta tura analizy będzie znacznie bardziej wymagająca.

Banki Unii czeka kolejny strestest
(ec.europa.eu)

Olli Rehn, komisarz Unii Europejskiej, zapowiada, że ta tura analizy kondycji europejskich banków będzie znacznie bardziej wymagająca.

Od lutego przyszłego roku banki w całej Unii Europejskiej czekają kolejne sprawdziany statusu finansowego. Taka decyzja zapadła w czasie spotkania ministrów finansów UE. Obawiają się oni, że ten sektor gospodarki wykazuje jeszcze zbyt dużą niestabilność - pisze na swoich stronach internetowych BBC.

Jednocześnie szefowie resortów finansów wszystkich państw uważają, że europejski pakiet pomocowy w wysokości 750 miliardów euro był wystarczający. Chwalą też działania Portugalii i Hiszpanii zmierzające do uniknięcia dużych pożyczek od wspólnoty.

Testy są regularnie przeprowadzane przez krajowe nadzory bankowe albo przez same instytucje finansowe, jednak ich wyniki nigdy wcześniej nie były w UE podawane do wiadomości publicznej.

Operacja polega na sprawdzeniu, jak banki radzą sobie w przypadku skrajnych scenariuszy rozwoju sytuacji gospodarczej: recesji, wzrostu bezrobocia, spadków na giełdach, utraty zaufania do obligacji państwowych czy wzrostu nieściągalnych kredytów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;zadowolona;z;irlandii;trzeba;powstrzymac;domino,51,0,722995.html) Unia zadowolona z Irlandii. Trzeba powstrzymać domino Oli Rehn twierdzi, że Irlandczycy przygotowali dobry budżet. Cięcia wydatków i podwyżki podatków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t95074.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;europejska;chce;planowac;budzet;na;10;lat,220,0,695516.html) Unia Europejska chce planować budżet na 10 lat Dotychczas ustalała plany finansowe na siedem. Komisarz Lewandowski naciska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)