Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zygmunt bauman
29.10.2011 14:14

Bauman: Berlusconi to incydent, ale ma talent

Polski socjolog Zygmunt Bauman uważa, że włoski premier to fenomenem, bo ma talent służący utrzymaniu władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Polski socjolog Zygmunt Bauman powiedział dziennikowi _ La Stampa _, że premier Włoch Silvio Berlusconi jest _ fenomenem, który nie pojawił w żadnej innej politycznej kulturze demokratycznej _. - _ Berlusconi to incydent _ - ocenił w opublikowanym dzisiaj wywiadzie.

W opinii Zygmunta Baumana, włoski premier jest _ bardzo przebiegły i zawsze udaje mu się manipulować sojusznikami mimo różnic, jakie między nimi istnieją, oraz ma talent służący utrzymaniu władzy _.

Znany, bardzo ceniony we Włoszech socjolog, który przybył do Rzymu na wykład, w rozmowie z gazetą powiedział, że jest przekonany, _ że niedługo Włosi spojrzą wstecz i zaczną zadawać sobie pytanie: jak to możliwe, że to wszystko się stało? _. - _ Berlusconi to incydent; wszystkie kraje mają przykre chwile w swej historii _ - ocenił Bauman, mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Bauman wyraził przekonanie, że najbliższe lata przyniosą głębokie zmiany ekonomiczne na świecie, gdyż dotychczasowy system _ nie był w stanie sam się regulować _.

Pytany, do czego doprowadzą protesty tzw. oburzonych, odparł: _ Tego nie wiem, ale jesteśmy na polu minowym, otoczeni przez ukryte materiały wybuchowe, które z całą pewnością gdzieś, w jakimś momencie wybuchną _.

- _ Ludzie wychodzą na ulice we wszystkich krajach, ale cele protestów są wszędzie różne, nie ma jedności. Jest tylko wściekłość i niechęć. To nowa siła polityczna: próba zniszczenia tego, co się nie podoba. To właśnie przydarzyło się Hosniemu Mubarakowi, Muammarowi Kaddafiemu i Zinowi el-Abidinowi Ben Alemu _ - oświadczył Bauman, odnosząc się do obalonych przywódców w Egipcie, Libii i Tunezji. - _ Ale czy taki sam impet może skoncentrować się na zbudowaniu czegoś ? To jest problem _ - podkreślił polski socjolog.

O włoskim premierze czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/berlusconi;koryguje;wypowiedz;na;temat;euro,87,0,954455.html) Zaatakował euro. Po chwili - "to nasz sztandar" Premier Włoch usiłował odpowiedzialnością za włoski kryzys obarczyć Europę, a wtedy...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;chcieli;ryzykowac;berlusconi;triumfuje,10,0,936202.html) Nie chcieli ryzykować. Berlusconi triumfuje Rząd Silvio Berlusconiego wyszedł obronną ręką z ryzykownego głosowania nad wotum zaufania w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t161241.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/artykul/berlusconi;oczyszczony;z;zarzutow,33,0,939297.html) Sprawa zamknięta. Berlusconi oczyszczony Sędzia oczyścił premiera Włoch z zarzutu popełnienia oszustw finansowych w należącej do niego telewizji Mediaset.
Tagi: zygmunt bauman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz