Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Będzie polski zespół kolarski w Tour de France. CCC przejmuje BMC Racing

Będzie polski zespół kolarski w Tour de France. CCC przejmuje BMC Racing

Polski zespół będzie walczył w najsłynniejszych wyścigach kolarskich. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Polski zespół będzie walczył w najsłynniejszych wyścigach kolarskich.

Grupa CCC przejmie amerykańską kolarską grupę zawodową BMC Racing. Oznacza to, że w kolejnym Tour de France, a także innych wielkich wyścigach o czołowe lokaty będą walczyć kolarze jeżdżących w barwach polskiego zespołu.

Informację o przejęciu amerykańskiego zespołu Jima Ochowicza przez polską firmę podał serwis rowery.org, powołując się na belgijski portal HLN.be. Nazwa zespołu po zmianie właściciela nie jest jeszcze znana.

O planowanym przejęciu przez CCC amerykańskiego zespołu niedawno pisał francuski dziennik sportowy "L'Equipe". Według gazety firma CCC, która od lat sponsoruje grupę kolarską z Polkowic, jest w stanie przeznaczyć na kolarzy z Ameryki nawet 25 mln euro.

HLN.be donosi, że w nowym zespole pozostanie mistrz olimpijski Greg van Avermaet, ale pozostały skład ma się diametralnie zmienić - pojawią się w nim polscy zwodnicy i pracownicy. Szefem zespołu ma pozostać Jim Ochowicz.

Powstanie nowego zespołu z barwami CCC ma zostać oficjalnie ogłoszone już w poniedziałek, podczas przerwy w Tour de France. Na miejscu są już właściciel giganta obuwniczego Dariusz Miłek, menedżer Robert Krajewski oraz dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice Piotr Wadecki.

Ambitny ruch Dariusza Miłka odbywa się w trudnym momencie dla jego firmy. W pierwszym kwartale CCC miało 144 mln straty, a kurs spółki nurkuje. Kolejna negatywna wiadomość dla CCC nadeszła na początku lipca. Agencja EuroRating poinformowała, że obniżyła spółce perspektywę ratingu kredytowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

CCC
Czytaj także
Polecane galerie
Magic
2018-07-16 12:45
Dyrektor sportowy tylko Tomasz Jaronski
Muhammad Mudzina
2018-07-16 06:38
Bic polakuf palkami po ich katolickich lbach
oni byli zaproszeni i są
2018-07-15 19:52

Cała Afryka

Czyli prawie cała Europa!
Pokaż wszystkie komentarze (4)