Notowania

budżet ue 2014-2020
08.02.2013 21:31

Bez jedzenia i snu. Szczyt UE to szkoła przetrwania?

38 godzin na nogach. Energii dodaje adrenalina i napoje energetyzujące. Tak premier podsumowuje unijne negocjacje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szczyt Unii Europejskiej to nie tylko poważne rozmowy, wielkie pieniądze i istotne decyzje. Dla polityków to także szkoła przetrwania i test na wytrzymałość. Z wyraźnym zmęczeniem, o kulisach rozmów o budżecie UE opowiadał dziennikarzom Donald Tusk.

Premier przyznał, że momentami musiał pomagać swojemu organizmowi przetrwać kryzysowe momenty. - _ Jak tak teraz policzyłem, to jest chyba 38, czy 39 godzina na nogach. Musiałem się napędzać tymi energetycznymi, nie zawsze zdrowymi napojami napędzać, ale adrenalina wystarczyła, bo to rzeczywiście, jak sobie uświadomiłem, o czym żeśmy decydowali, to naprawdę miałem poczucie historycznej chwili _ - powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Tusk dodał również, że próbował zadbać o swoją higienę osobistą i znaleźć chwilę na krótką drzemkę. Próba odpoczynku zakończyła się jednak niepowodzeniem. - _ Ja jednak się przywiązałem do tego, że chociaż raz dziennie muszę wziąć prysznic i zmienić koszulę. Usiłowałem się przespać kilka razy w naszej kancelarii w przedstawicielstwie, tam były dwie kanapy, ale niestety jedną zajmował minister Arabski i jego chrapanie uniemożliwiło mi wyrwanie chociaż godziny snu _ - powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Szczyt Unii Europejskiej zakończył się dziś, późnym popołudniem. Politycy przez ponad 30 godzin, niemal bez przerwy, debatowali nad budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-20.

Dla Polski na rozwój regionów w nowym projekcie unijnego budżetu przewidziano prawie 73 miliardy euro z polityki spójności. Ze wspólnej polityki rolnej otrzymamy 28 i pół miliarda euro, czyli o miliard 600 milionów euro więcej, niż w poprzednim budżecie.

Czytaj więcej o negocjacjach budżetowych:
To Wielka Brytania blokuje szczyt UE? Może go nie być wcale Szef Rady Europejskiej proponuje nowe cięcia w projekcie unijnego budżetu. Ma to być kwota rzędu kilkunastu miliardów euro.
Tusk poklepany po plecach. "Jest dobrze" Prezydent Bronisław Komorowski gratuluje i dziękuje premierowi za uzyskanie dla Polski ponad 100 mld euro w budżecie UE na lata 2014-20
To Wielka Brytania blokuje szczyt UE? Może go nie być wcale Szef Rady Europejskiej proponuje nowe cięcia w projekcie unijnego budżetu. Ma to być kwota rzędu kilkunastu miliardów euro.
Na budżecie UE zyskają głównie rolnicy? Pomimo 10-procentowego spadku na politykę rolną w UE, Polska zyskuje 6-procentowy wzrost.
Tagi: budżet ue 2014-2020, bruksela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz