Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy. Spotkanie premiera z włoską minister

0
Podziel się:

- Włochy wspierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy - oświadczyła szefowa włoskiej dyplomacji.

Bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy. Spotkanie premiera z włoską minister
(PAP/EPA)

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk i goszcząca w Kijowie minister spraw zagranicznych Włoch Federica Mogherini omówili możliwości współpracy swych państw, w tym włoskiej technicznej pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego.

_ Arsenij Jaceniuk podkreślił dążenie Ukrainy do dalszej intensyfikacji dialogu z Unią Europejską w kontekście wdrażania porozumienia o stowarzyszeniu. Rozmówcy omówili możliwość udzielenia przez Włochy pomocy eksperckiej i technicznej w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego i poprawy klimatu dla inwestowania _ - poinformowano na stronie internetowej ukraińskiego gabinetu po rozmowach premiera Ukrainy z włoską minister.

Premier Jaceniuk z zadowoleniem odniósł się do faktu złożenia przez szefową włoskiej dyplomacji pierwszej wizyty w Kijowie po przejęciu przez Włochy 1 lipca przewodnictwa w UE.

Strony wymieniły też poglądy na temat sytuacji na wschodzie Ukrainy i najpilniejszych potrzebach dla odbudowy tych regionów.

Agencja Interfax-Ukraina informuje też o spotkaniu minister Federiki Mogherini z liderką partii Batkiwszczyna, byłą premier Julią Tymoszenko, która podkreśliła, że _ po rewolucji istnieją wszelkie przesłanki, by Ukraina stała się nieodłączną częścią Unii Europejskiej _.

Minister Mogherini zaznaczyła, że _ Włochy wspierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)