Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii. Tysiące obywateli innych krajów UE bez pracy

0
Podziel się

Wielka Brytania utrzymuje ponad 600 tysięcy bezrobotnych obywateli państw Unii Europejskiej - wynika z raportu sporządzonego na zamówienie KE.

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii. Tysiące obywateli innych krajów UE bez pracy
(Arpingstone/Public domain)
bEpGAorp

Wielka Brytania utrzymuje ponad 600 tysięcy bezrobotnych obywateli państw Unii Europejskiej - wynika z raportu sporządzonego na zamówienie Komisji Europejskiej w Brukseli. Tylko bezpłatna, państwowa służba zdrowia dokłada do nich półtora miliarda funtów.

Raport, sporządzony na zamówienie unijnego komisarza ds. zatrudnienia Laszlo Andora dostał się do redakcji gazety niedzielnej _ Sunday Telegraph _. Raport wskazuje, że żadne inne państwo Unii nie ponosi tak wielkich wydatków na imigrantów z innych państw bloku.

Dokument posłuży KE do zaskarżenia brytyjskich przepisów ograniczających dostęp do części świadczeń tym imigrantom z państw Unii, którzy nie są aktywni zawodowo.

bEpGAorr

Miał to być środek na powstrzymanie tak zwanej turystyki zasiłkowej, ale jak wynika z raportu w ciągu trzech lat liczba obywateli Unii przyjeżdżających na Wyspy bez pracy wzrosła o 70 proc. Raport będzie wodą na młyn brytyjskich eurosceptyków, którzy chcą renegocjacji członkowstwa w Unii.

Jak powiedział _ Sunday Telegraphowi _ jeden z europosłów, turystyka zasiłkowa wypaczyła szlachetną ideę państwa opiekuńczego. - _ Nadszedł czas decyzji. Wolałbym wystąpić z Unii i zachować nasz system opieki socjalnej _ - powiedział konserwatysta Douglas Coswell.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpGAorS
KOMENTARZE
(0)