Notowania

biopaliwa
14.04.2015 13:26

Biopaliwa rolnicze. Unia ogranicza ich produkcję

To istotne z punktu widzenia Polski. Zdaniem europosła Andrzeja Grzyba, główna część tych biopaliw to te wytwarzane z rzepaku oraz bioetanol dodawany do benzyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AndreasReh/iStockphoto)

Unia Europejska ma ograniczyć produkcję biopaliw pochodzenia rolnego. Komisja środowiska europarlamentu przegłosowała we wtorek porozumienie w tej sprawie, wynegocjowane przez europosłów i przedstawicieli państw członkowskich. Dokument stanowi, że udział biopaliw nie powinien przekraczać poziomu 7 procent.

Europoseł Andrzej Grzyb podkreśla, że jest to istotne z punktu widzenia Polski. Jak mówił, główna część tych biopaliw to biopaliwa wytwarzane z rzepaku oraz bioetanol dodawany do benzyn.

- Obecnie moce produkcyjne, które mamy w Polsce prawie wyczerpują ten 7-procentowy limit i każdy niższy odsetek surowców rolniczych wykorzystywanych do produkcji biopaliw powodowałby, że instalacje, które zostały pobudowane, musiałyby ograniczyć swoją produkcję - zauważył europoseł.

Przyjęcie dokumentu przez cały Parlament przewidziane jest na kwietniową sesję plenarną w Strasburgu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe unijne przepisy dotyczące upraw GMO Zgodnie z regulacjami, już podczas procesu autoryzacji danego gatunku GMO na szczeblu unijnym będzie można wystąpić o to, by jego uprawy nie obejmowały kraju, który się na to nie zgadza.
Zmiany w biopaliwach Przyjęte przez komisję środowiska w Parlamencie Europejskim stanowisko zakłada ograniczenie do 6 proc. udziału biokomponentów pochodzenia rolniczego w rynku paliw.
Ministrowie rolnictwa UE o rosyjskim embargu Unia działa wciąż wspólnie i żadne dwustronne porozumienia między krajami członkowskimi a Rosją nie wchodzą w grę.
Tagi: biopaliwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, czołówki, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz