Notowania

Kolejna instytucja przeniesie się z Londynu do Paryża. Taki będzie skutek Brexitu

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej swoją siedzibę przeniesie z Londynu Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Na nową siedzibę wybrany został Paryż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Dla wielu instytucji finansowych Londyn po Brexicie nie będzie już atrakcyjną lokalizacją.

Stolica Francji zdobyła w głosowaniu na nowa siedzibę tyle samo głosów, co Dublin, dlatego o ostatecznej lokalizacji zadecydowało losowanie - podaje PAP. Wcześniej natomiast odpadł brany początkowo pod uwagę Frankfurt nad Menem.

Wcześniej decyzję o wyprowadzce z Londynu podjęła też Europejska Agencja Leków, która przeniesie się do Amsterdamu.

Zobacz też: Dochody Polaków w Wielkiej Brytanii będą mniejsze?

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego powstał w 2011 roku. Do ogólnych celów jego działalności należą: utrzymanie stabilności finansowej w Unii oraz zapewnienie integralności, efektywności i prawidłowego funkcjonowania sektora bankowego - czytamy na stronie Urzędu.

Jak już pisaliśmy, w związku z Brexitem decyzję o wyprowadzce z Londynu lub znacznym ograniczeniu działalności w tym mieście podjął już szereg największych banków. Wśród nich można wymienić między innymi Deutsche Bank, Bank of America, JP Morgan, czy Citigroup.

Tagi: brexit, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2017

lordmartinuwazacie ze gdyby nie zgoda banku UK i FED na przeprowadzenie brexitu to moglby sie on odbyc ? to bank London razem z FED rzadza finansomi swiata. po … Czytaj całość

21-11-2017

EoSTo chyba normalne że taki urząd nie zostanie w UK. Po co straszycie resztę Europejczyków jaki to ten Brexit straszny ? Boicie się, że reszta pójdzie w … Czytaj całość

21-11-2017

TomaszNo to Waszczykowski załatwił dla Polski 0 (zero) agencji przenoszonych z Wielkiej Brytanii. Wbrew swoim obietnicom.

Rozwiń komentarze (8)

Wybrane dla Ciebie