Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolejna instytucja przeniesie się z Londynu do Paryża. Taki będzie skutek Brexitu

Kolejna instytucja przeniesie się z Londynu do Paryża. Taki będzie skutek Brexitu

Dla wielu instytucji finansowych Londyn po Brexicie nie będzie już atrakcyjną lokalizacją. Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Dla wielu instytucji finansowych Londyn po Brexicie nie będzie już atrakcyjną lokalizacją.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej swoją siedzibę przeniesie z Londynu Europejski Urząd Nadzoru Bankowego. Na nową siedzibę wybrany został Paryż.

Stolica Francji zdobyła w głosowaniu na nowa siedzibę tyle samo głosów, co Dublin, dlatego o ostatecznej lokalizacji zadecydowało losowanie - podaje PAP. Wcześniej natomiast odpadł brany początkowo pod uwagę Frankfurt nad Menem.

Wcześniej decyzję o wyprowadzce z Londynu podjęła też Europejska Agencja Leków, która przeniesie się do Amsterdamu.

Zobacz też: Dochody Polaków w Wielkiej Brytanii będą mniejsze?

 

 

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego powstał w 2011 roku. Do ogólnych celów jego działalności należą: utrzymanie stabilności finansowej w Unii oraz zapewnienie integralności, efektywności i prawidłowego funkcjonowania sektora bankowego - czytamy na stronie Urzędu.

Jak już pisaliśmy, w związku z Brexitem decyzję o wyprowadzce z Londynu lub znacznym ograniczeniu działalności w tym mieście podjął już szereg największych banków. Wśród nich można wymienić między innymi Deutsche Bank, Bank of America, JP Morgan, czy Citigroup.

Czytaj także
Polecane galerie
PJB
2017-11-21 11:54
Gdyby nie alergia PiSu na UE i Tuska przenieśliby się do Warszawy i byłoby kilkaset, może tysięcy super płatnych miejsc pracy, składki na ZUS i podatki. Za waleczną postawę i upór partii rządzącej płacimy wszyscy.
Jacek
2017-11-21 11:31
E co Wy tam wiecie, już za parę dni, za dni parę ....- Wszyscy przeniosą się do Warszawy !!!!!
Damy radę !!!
EoS
2017-11-21 09:23
To chyba normalne że taki urząd nie zostanie w UK. Po co straszycie resztę Europejczyków jaki to ten Brexit straszny ? Boicie się, że reszta pójdzie w ich ślady ? Jakoś na wyspach nie widać paniki, wręcz przeciwnie.
Pokaż wszystkie komentarze (8)