Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Theresa May chce kontrolować migracje. Brytyjski biznes przerażony

Theresa May chce kontrolować migracje. Brytyjski biznes przerażony

Fot. REUTERS/Dylan Martinez

Brytyjski biznes jest zaniepokojony polityką migracyjną premier Theresy May. Ogłaszając program Partii Konserwatywnej, jej szefowa zapowiedziała wczoraj, że będzie kontrolować imigrację, by migracja netto wynosiła mniej niż sto tysięcy rocznie.

Biznes podnosi alarm - pisze finansowy dziennik "City AM".Niepokój wyraża też "Financial Times", a Związek Przedsiębiorców wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że "polityka imigracyjna to pięta achillesowa manifestu".

Tymczasem ośrodek analityczny Global Future ostrzegł, że limity to zagrożenie dla służby zdrowia i sektora opieki nad starszych. Media donoszą, że niepokój panuje wśród części szeregowych posłów konserwatywnych obawiających się, że pomysł uderzy w gospodarkę.

Profesor Patrick Dunleavy z London School of Economics powiedział Polskiemu Radiu, że według wielu ekonomistów temat imigracji może być dla konserwatystów kłopotliwy.

Zobacz także: Brexit - co to oznacza dla Polaków?

- Postbrexitowa stregia rządu i pomysł limitów dla imigrantów stoją w sprzeczności. Chcemy ambitnych układów handlowych, ale np. Australia i Indie mówią, że warunkiem wstępnym jest "poluzowanie" przez Londyn polityki migracyjnej - podkreśla Dunleavy.

Zaprezentowany przez Theresę May program odebrany został na Wyspach jako program centrowy, oddalający się od wolnorynkowego podejścia charakteryzującego politykę partii w przeszłości.

W manifeście czytamy, że stronnictwo odrzuca "radykalny indywidualizm", chce aktywniejszej roli państwa, a jako jeden z priorytetów postrzega kontrolę migracji.

W sondażach konserwatyści wyraźnie prowadzą przed lewicową Partią Pracy i Liberalnymi Demokratami.

wielka brytania, imigranci, theresa may, brexit
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
nierób59
2017-05-21 13:30
ja wyjeżdżam z Anglii po brexicie,mimo że jestem tutaj ponad 12 lat i chyba jestem bezpieczny.Wyliczyli mi 75F.emerytury,za dwa lata będzie 85F tygodniowo.W Polsce mam 25 lat pracy ze szkołą i ok.1500 zeta na m-c.Za dwa lata będę miał 60-tkę na karku i myślę że pójdę na ostatnie 5 lat do pracy w ochronie.Modlę się żeby tylko zdrowie dopisało,reszta się nie liczy!
babcia Kiepska
2017-05-20 07:59
I tak Brytole w przeciągu relatywnie krótkiego czasu zamienili swoje państwo z "imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce" do małej wyspy gdzieś na obrzeżach EU, bo pewno niebawem jeszcze okrojonj ze Szkocji oraz Irlandii Płn, .
aryman
2017-05-19 18:27
jak liberałowie zamieniają się w socialdemokratów. Kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola. Żegnaj Brytanio. Nie było miło :)