Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budżet ue 2014-2020
26.11.2012 09:09

Budżet UE 2014-20. "Nie będzie szczytu bez porozumienia"

Kolejny szczyt Unii Europejskiej w sprawie budżetu będzie miał większe szanse na sukces. Taką opinię w radiowej Jedynce wyraził wiceminister spraw zagranicznych Piotr Serafin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Jego zdaniem, Herman van Rompuy zwoła nowy szczyt dopiero wtedy, gdy będzie pewien, że są duże szanse na porozumienie. Piotr Serafin mówił w radiowej Jedynce, że sukces rozmów w sprawie budżetu Unii Europejskiej zależy od rozmów przed szczytem. - _ Dlatego kolejne spotkanie liderów państw europejskich zostanie przygotowane tak, by nie zakończyło się znów porażką _ - przekonuje wiceminister:

_ - Myślę, że van Rompuy nie zdecyduje się na zwołanie kolejnego szczytu, nie mając pewności, że znajdzie się porozumienie między państwami członkowskimi. I temu będą poświęcone konsultacje, które od dzisiaj, jak sądzę, będzie rozpoczynał _- powiedział Serafin.

POSŁUCHAJ PITRA SERAFINA:

Szczyt w Brukseli, który zakończył się w piątek, nie przyniósł odpowiedzi na pytanie o kształt perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Europejscy przywódcy nie porozumieli się co do wielkości budżetu Unii oraz podziału środków pomiędzy poszczególne kraje. Nowy szczyt ma zostać zwołany po Nowym Roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosną kontrowersje wokół unijnego budżetu Politycy chcieliby, aby decyzje zapadły do końca roku. Negocjacje coraz bardziej się przeciągają.
Donald Tusk wywalczy dla Polski obiecane 300 miliardów? Szczyt Unii Europejskiej zakończył się fiaskiem. Sprawdź, co to może oznaczać dla Polski.
Fiasko szczytu UE. "Na portfelu się rodzina kończy" Eksperci komentują jak negocjacje w sprawie budżetu UE odbiją się na polskiej gospodarce.
Tagi: budżet ue 2014-2020, piotr serafin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz