Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były prezydent Litwy ubolewa: Przyjaźń się sypie

0
Podziel się:

To koniec złotej epoki w stosunkach z Polską. A polityka wobec Mińska to katastrofa - ocenia Valdas Adamkus.

Były prezydent Litwy ubolewa: Przyjaźń się sypie
(Fabio Pozzebom/ABr/CC/agenciabrasil.gov.br)
bECDSSVx

Były prezydent Litwy Valdas Adamkus ubolewa z powodu napięcia w stosunkach litewsko-polskich. Z kolei litewską politykę wobec Białorusi określił jako katastrofę.

Zdaniem byłego litewskiego prezydenta, zaczęły się kruszyć podstawy przyjaźni, do których umocnienia tak długo Polska i Litwa dążyły. _ - Poprzednie dziesięciolecie bez przesady można by nazwać złotą epoką w naszych stosunkach. Obecnie podstawy naszej przyjaźni zaczęły się sypać _ - mówi Adamkus w wywiadzie dla największego dziennika na Litwie _ Lietuvos Rytas _

Mówiąc o stosunkach z Białorusią Adamkus wyraził pogląd, że Litwa przesadziła w swych staraniach przypodobania się prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence. - _ Nasza polityka wobec Białorusi - to katastrofa _ - oświadczył Adamkus.

bECDSSVz

Przypomniał, że w ubiegłym roku władze Litwy cieszyły się z nowej jakości stosunków z Białorusią. Tak było do czasu wyborów prezydenckich w tym kraju, po których iluzją okazały się nadzieje na umacnianie tam demokracji. _ Państwa zachodnie były zdziwione, a my po prostu śmieszni _ - powiedział były prezydent Valdas Adamkus.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t86755.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ubywa;litwinow;prognozy;sa;niepokojace,3,0,743683.html) Ubywa Litwinów. Prognozy są niepokojące Przez rok liczba ludności sąsiada Polski skurczyła się o 82 tysiące - podaje Departament Statystyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t116729.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;o;obronie;polakow;na;litwie,200,0,737480.html) Kaczyński o obronie Polaków na Litwie Prezes PiS: Polacy muszą mieć swoje szkoły, nie można ich zmuszać by byli Litwinami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t125225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szybciej;nieprzychylna;polakom;ustawa,149,0,736661.html) Szybciej nieprzychylna Polakom ustawa Litewski parlament rozpatrzy ją w czwartek 16 grudnia.
bECDSSWa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)