Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź w czechach
07.06.2013 09:09

Czechy liczą straty po powodzi

Uszkodzone są dziesiątki kilometrów dróg różnej kategorii i szlaków kolejowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Czechach zaczyna się liczenie strat po tegorocznej powodzi. Objęła ona połowę kraju i dokonała wielomiliardowych zniszczeń. *

Szkody są szacowane tam, gdzie ustąpiła woda. Jej poziom opada bardzo powoli. Na przykład w Usti Łaba obniża się w tempie zaledwie jednego centymetra na godzinę.
Straty będą ogromne, ponieważ wielka woda uszkodziła 700 wsi, miasteczek i miast. Do teraz w wielu miejscach nie ma prądu.
Zobacz zdjęcia z powodzi w Czechach

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://tech.money.pl/galerie/powodz-w-czechach-g555721.html)

Uszkodzone są dziesiątki kilometrów dróg różnej kategorii i szlaków kolejowych. Według całkowicie szacunkowych ocen likwidacja strat może wymagać kilku miliardów euro. Liczenie szkód trwać będzie kilka tygodni. Rząd nie wyklucza, że zwróci się o pomoc finansową do Unii Europejskiej.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie sjest optymistyczna. Ma znów padać. I to w całym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Łódzkie: W 11 miastach alarm powodziowy Stany alarmowe przekroczone zostały na ośmiu rzekach w Łódzkiem. Hydrolodzy przewidują dalsze wzrosty stanów wody w rzekach. Trwa szacowanie strat.
PCK wysłał pomoc dla powodzian w Dreźnie Dolnośląski PCK nie prowadził specjalnej zbiórki, wysłany sprzęt pochodził z magazynów organizacji
Stany alarmowe przekroczone. Zobacz, gdzie Poziom rzek w województwie śląskim przekroczył dzisiaj stan ostrzegawczy na 14 wodowskazach, a alarmowy na dwóch - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego.
Tagi: powódź w czechach, szkody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz