Notowania

kryzys w grecji
19.08.2012 16:58

Der Spiegel prognozuje grecki deficyt

Dotychczas mówiono o jedenastu miliardach euro, jakich brakować będzie rządowi w Atenach. Teraz okazuje się, że finansowe potrzeby będą większa o blisko trzy miliardy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sytuacja finansowa Grecji jest gorsza niż sądzono, donoszą niemieckie media powołując się na dane kontrolerów z tak zwanej troiki. Tygodnik _ Der Spiegel _ podaje na swoich stronach internetowych, że w nadchodzących latach grecki deficyt będzie większy od planowanego o blisko 3 miliardy euro.

Dotychczas mówiono o jedenastu miliardach euro, jakich brakować będzie rządowi w Atenach. Teraz okazuje się, że finansowe potrzeby będą większa o blisko trzy miliardy. Premier Grecji Antonis Samaras już obiecał wprowadzenia dodatkowych oszczędności, ale zdaniem europejskich kontrolerów to i tak nie wystarczy. Dlatego, jak podaje _ Der Spiegel _ wierzyciele Grecji szukają nowego sposobu na opanowanie deficytu.

Pod uwagę brane jest zmniejszenie odsetek od kredytów udzielonych Atenom albo odroczenie spłaty odsetek. Francja rozważa nawet uruchomienie kolejnego pakietu ratunkowego dla Grecji. Propozycje tę odrzucają jednak Niemcy. Minister finansów Wolfgang Schaeuble przestrzegł przed wrzucaniem pieniędzy do studni bez dna. Jednocześnie, skrytykował jednak debatę na temat możliwości rozpadu strefy euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie kolejny pakiet ratunkowy dla Grecji? Brakuje 14 miliardów Minister finansów Niemiec przestrzega przed wrzucaniem pieniędzy do _ studni bez dna. _
Upór Merkel pogrzebie Grecję? Hollande nalega Wciąż nie wiadomo, czy Grecy mogą liczyć na kolejną ratę programu pomocowego w wysokości 31,5 miliardów euro.
Szef eurogrupy mocno o kłopotach Grecji Grecja nie wyjdzie ze strefy euro. Tak twierdzi szef eurogrupy i zarazem premier Luksemburga, Jean-Claude Juncker.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz